banner2

banner1

banner22

Taciz İddiası Hendek'i Karıştırdı

Hendek Kargalı Mahallesi’nde bir bayanı taciz ettiğini iddia ettikleri Suriyelileri darp etti.

Hendek 20.08.2017, 12:53
Taciz İddiası Hendek'i Karıştırdı
banner48

     Kargalı Mahallesi’nde gecesaat 00.30 sularında meydana gelen olayda mahallede bir evde yaklaşık biryıldır ikamet eden 17  Suriyelivatandaş  iddialara göre mahalle sakinibir bayanı taciz etti.  Bunun üzerinemahalle sakinleri iki Suriye vatandaşı öldüresiye dövdüler.

Vatandaşların polise yaptıkları ihbarla polisin müdahale ettiği sokakkavgası büyümeden önlendi. Polis Suriyeli vatandaşların kaldıkları konutunönünde nöbet tutarlarken, olayda dövülen iki Suriyeli hastanede tedavi altınaalındılar.

Tedavi altına alınan Suriyelilerin arkadaşları olayın alacak verecekmeselesinden çıktığını iddia ederlerken, mahalle sakinleri olayın bir bayanayapılan tacizden çıktığını iddia ettiler.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek şikayette bulunan tır şoförü MustafaD. adlı vatandaş  şunları söyledi:

 “Ben tır şoförüyüm. Ekmeğimiçin direksiyon sallıyorum. Eşim bakkala gidiyor ve dönüş yolunda Suriyelivatandaşların tacizine uğruyor. Eşim akşam yemeği esnasında sofrada ağzındankaçırdı. Bir anda çıldırdım. Taciz eden Suriyeli vatandaşla sokakta karşılaştımve  bizim bağrışmamıza mahalle halkıdadahil oldu sonrasını hatırlamıyorum” diyerek Suriyelilerden davacı olduğunusöyledi.

Tır şoförü Mustafa D. “vatanlarını terk ederek kaçan Suriyelilerekucak açtık, karşılığı bu mu olmalı?” diyerek mahallelerinde ikamet edenSuriyelilerin gönderilmesini talep etti. Mahalle sakinleri de bu tepkiye destekverdiklerini ve mahallelerinde Suriyeli istemediklerini belirterek; “ imza iseimza toplayacağız. Aksi takdirde bu saatten sonra mahallemizde ikamet etmelerionlar için iyi olmaz” dediler. 

  

Bazı mahalle sakini gençlerde mahallelerinde ikamet eden bazı Suriyelivatandaşların gecenin geç vaktinde telefon direklerine tırmanıp  telefon hatlarına çengel atarak konuşmayaptıklarına şahit olduklarını belirterek; “Ne ararsan bunlarda, kimliksizler.Bir sokak başında birimize zarar verip kaçsalar kimseyi bulamayız. Kontrolsüzbir göç mevcut. Mahallemizde Suriyeli istemiyoruz” diyerek evini Suriyelilerekiraya veren vatandaşa seslendiler. “


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)