banner2

banner1

banner22

Süleyman Seba’nın ismi yaşatılacak

Türk Futbolunun efsanelerinden biri olan Beşiktaş Spor Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın ismi, doğduğu Hendek İlçesinde yapımına başlanılan spor kompleksinde yaşatılacak.

Hendek 16.09.2020, 10:58 Editör: Aysima Kortak
banner48

Hendek İlçesine bağlı Başpınar Mahallesi Prof. Dr. Ayhan Kızıl Caddesi üzerinde bulunan Hendek Belediyesi Atatürk Stadı ve Spor Salonunu da kapsayan 34 bin metrekarelik alana inşa edilecek olan Süleyman Seba Spor Kompleksi, Hendek Belediyesi ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile başlatıldı. İçerisinde 3 bin kişilik stadyum, sporcu oteli, fitness salonu, yürüyüş parkurları, 2 tenis kortu, karate, kick boks, judo ve taekwondo gibi sporlarda kullanılmak için 5 adet spor salonu, basketbol, voleybol, hentbol ve futsal sahahaları, alt yapı tesisleri, kafeterya, dinlenme alanları, atış poligonu ve 180 araçlık otopark bulunacak olan tesis, çalışmalara mevcut tesislerde çalışan sporcuların etkilenmemesi için kademe kademe yapılarak açılacak.

“DEV BİR SPOR KOMPLEKSİ İNŞA EDİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Hendek İlçemizde bulunan Atatürk Stadı ve Atatürk Spor Salonunu kapsayan 34 bin metrekarelik bu alanda hazırladığımız spor kompleksi projemizi bu alanda hayata geçirmeyi planlıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile sürdürdüğümüz çeşitli işbirliklerimizi burada taçlandırıyoruz. Şuan içinde bulunduğumuz alanda tüm sportif faaliyetlerin tamamının yapılacağı dev bir spor kompleksi inşa ediyoruz. Burada Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye’de rol model olarak bulabileceği bir projeyi Hendekli büyüğümüz Süleyman Seba ismiyle başlatıyoruz. Yıllardır böyle bir planımız ve arzumuz vardı, bu bizim için bir görevdi ve çok şükür bize nasip oldu. Sporda saygıyı ön planda tutan ülkemizin gururu Süleyman Seba ağabeyimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu projede desteği olan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arif Özsoy ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“PROJE ÇOK FAZLA İLGİ GÖRDÜ”

Tesis içerisinde bulunacak atış poligonunun daha şimdiden talep gördüğünü ifade eden Başkan Babaoğlu, “Atış poligonu bizim için önemli. Bölgesel olarak yaşadığımız coğrafyada silah tutkunu arkadaşımız çok fazla. Bunu yeşil alanlarda, ormanlarda ya da şehir merkezinde atıldığında yaşanan kazalar ve ölümlü vakalar hepimizi çok üzüyor. Her ne kadar bu işler kısmen azalmış olsa da bu ihtiyaç bir mevcut. Şehir dışına giden insanlarımız var ve proje bu noktada çok fazla ilgi gördü. İnşallah onu da vatandaşlarımızın hizmetine bu projeyle açacağız” ifadelerini kullandı.

3 YIL SÜRECEK

Öte yandan proje süreci tamamlanan ve yapımına başlanılan tesisin 1 yıl sonra faaliyet vermeye başlayacağı tamamen tamamlanarak faaliyete alınmasının ise yaklaşık 3 yıl süreceği öğrenildi.


Yorumlar (0)