banner2

banner1

banner22

Şeyh İzzettin anıldı

Hendek Şeyhler Köyü’nde bulunan 1300 yıllarında yaşamış Anadolu Erenlerinden Şeyh İzzettin İsmail Efendi Hacet Bayramı ve okumaları büyük katılımla gerçekleşti.

Hendek 30.07.2018, 12:34
Şeyh İzzettin anıldı
banner48

Şeyh İzzettin’i anma ve türbe ziyaretine Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Şeyler Mahallesi Muhtarı Hakkı Çalık, “ Şeyh İzzettin İsmail Türbesi Hacet Bayramı her yıl geleneksel olarak yapılıp,  Kuran-ı Kerim ve mevlitler okunmakta, dualar edilmekte, namazlar kılınmakta, pilavlar dağıtılmaktadır. Bu yılda 718.’si yapılan Şeyh İzzettin İsmail Türbesi Hacet Bayramına belediyemizin katkısı oldu. Şeyhler mahalle sakinleri olarak belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

Anma programında dualar edildi gelenlere çeşitli ikramlar da bulunuldu. Hacet bayramına katılan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü yıllardır devam eden bu güzel geleneğin gelecek nesillere de ulaşmasını dileyerek vatandaşlarla tek tek sohbet etti. Anma programına katılmak isteyenler için Hendek Meydanı’ndan Hendek Belediyesi tarafından araç kaldırıldı.

Yorumlar (0)