banner2

banner1

banner22

Savcılık karara itiraz etti

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığının itiraz etmesi üzerine K.A., için tutuklama emri çıkarıldı. Çıkarılan karar ardından harekete geçen Hendek İlçe Emniyet ekiplerince K.A isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Hendek 04.09.2020, 20:53 Editör: Ebru Bulut
Savcılık karara itiraz etti
banner48

NE OLMUŞTU?

15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor. Ancak aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun babasının yanına gidiyor. Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun babası ile görüşmeye gidiyor. Görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu zihinsel engelli Recep Öğrek darp edilerek yaralanıyor. Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek, hayatını kaybetti. Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Recep Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla sabah saatlerinde gözaltına alınan K.A., adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakıldı.

SAVCILIK KARARA İTİRAZ ETTİ

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin verdiği karara tekrar itiraz ederek tutuklanma talebiyle mahkemeye başvurdu. Mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılan K.A. için Savcılığın itirazı üzerine K.A., hakkında yakalama emri çıkarıldı.

YAKALANDI

Karar ardından harekete geçen Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri K.A., isimli şüpheli şahısı gerçekleştirilen operasyon ile yakaladı. Şüpheli şahıs emniyetteki ifadesi ardından adliyeye sevk edilecek.

Yorumlar (0)