banner2

banner1

banner22

SAKE’den şevkat eli

Hendek Aile mezarlığında İki mezar arasına sıkışan yavru köpekler ihbar üzerine bölgeye gelen SAKE ekiplerince kurtarıldı.

Hendek 01.05.2021, 21:25 Editör: Gizem Demirsoy
SAKE’den şevkat eli
banner48

Edinilen bilgilere göre, Hendek Aile kabristanlığına ziyarete giden bir vatandaş mezarlıktan gelen sesler üzerine birkaç yavru köpeğin iki mezar arasında sıkıştığını fark ederek durumu Sakarya Arama Kurtarma Ekibi’ne (SAKE) bildirdi. Vakit kaybetmeden bölgeye giden SAKE ekipleri, iki mezar arasında yavrulayan Anne ve yavrularını sıkıştıkları yerden kurtararak güvenli bir bölgede yuvalarına kavuşturdu.

7 YAVRUDAN 3’ÜNÜ KAYBETTİK

Konuyla ilgili konuşan Dernek Başkanı Erdal Aydın, Vatandaşımızın ihbarı ile bölgeye geldiğimizde iki mezar arasında sıkışan Anne ve yavrularını bulundukları yerden çıkartmaya çalıştık fakat maalesef 7 yavrudan 3 tanesi hayatını kaybetmişti. Kalan yavrular ve anneyi güvenli bir bölgeye taşıyarak aç kalan Anneye yemek ve su vererek onları yeni yuvalarına yerleştirdik. Ölen yavrular için üzgünüz ama diğerleri gayet sağlıklı görünüyorlar, Anne ve yavrularının gerekli veteriner kontrollerini de yaptıracağız ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)