banner2

banner1

banner22

Sakarya'daki Kaza Son Olsun

Akçakoca'da fındık toplayan işçiler, Hendek'te yaşanan traktör faciasına çok üzüldüklerini ve Sakarya'daki kazanın son olmasını istediklerini ifade etti.

Hendek 21.08.2017, 13:55
Sakarya'daki Kaza Son Olsun
banner48

Hendek'te yaşanan ve 7 fındık işçisinin hayatını kaybettiği traktör faciasının son olmasını isteyen işçiler yetkililerden gerekli önlemlerin alınmasını istedi ve "Hayatımızdan memnunuz. 12 kişiyiz, problem yok. Çocuklarım okuyorlar. Traktörle yolculuğa alışkınız. Geçen yıllarda da böyleydi. Zaman zaman traktörlerle yolculuk yapıyoruz" dedi.

Fındık işçisi Ahmet Kaymış, geçtiğimiz hafta meydana gelen ve traktörün devrilmesi neticesi 7 kişinin hayatını kaybettiği kazaya çok üzüldüğünü söyledi. Fındık işçisi Mehmet Yeter ise, Hendek ilçesinde meydana gelen kazaya üzüldüklerini ifade ederek, "Çok üzüldük onlar için. Allah rahmet eylesin. Traktörler taşıma işi olmasa daha iyi olur ama mecbur bineceğiz. Mesela buraya gelmek için 10 kilometre yürüyemeyiz, mecbur bineceğiz. Tarla sahibi ne derse onu yapmaya mecburuz. Başka ne diyeyim" diye konuştu.

Fındık işçilerinden 20 yaşındaki Abdullah Kaymış ise, ’’Çok üzücü bir olay. Ekmek parası diye memleketimizi bırakıp buralara gelmişiz. Elimizden geldiğince ekmek paramızı kazanmaya çalışıyoruz. Tabii ki elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz yolculuğumuzda. Tarla sahipleri de mecburen pat pat tabir edilen araç ile ulaşım yapıyorlar, işlerini yürütmeye çalışıyorlar. Bizde mecburen, iş yürüsün diye bu yolda devam ediyoruz. Tabii ki bu olayların yaşanması çok üzücü bir şey. Buradan üzüntümüzü dile getiriyoruz. Yetkililer bir çaresi varsa bu kazaları önlemek için ellerinden gelen gayreti etsinler’’ diye konuştu.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)