banner2

banner1

banner22

PARA VERMEYİN

Hendek Ticaret Merkezi çevresinde bir dilenciyi yakalayan zabıta ekipleri, dilencinin üzerinden 170 TL para buldu. Dilenci bu parayı 1 saat içinde kazandığını söyledi.

Hendek 10.05.2018, 14:57
PARA VERMEYİN
banner48

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, dilencilere yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler, ilçe genelinde düzenledikleri operasyonlarla dilenen vatandaşlara göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri, Hendek Ticaret Merkezi çevresinde yakaladıkları bir dilencinin üzerinden 170 TL para çıktı. Dilenci bu parayı bir saatte topladığını söyledi.

Cami önlerinde ve merkezi yerlerde operasyonlarını sıklaştıran Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri, dilencilik yapanları toplayarak, mevzuat doğrultusunda kimlik tespitlerini yapıyor ve üzerlerinden çıkan paralara tutanak düzenleyerek, uyarılarda bulunuyor. Dilencilere Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal işlem uygulanıyor. Dilenmenin Kabahatler Kanunu'na göre suç olduğunu ve bununla ilgili işlem uygulandığını belirten Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü vatandaşlardan bu kişilere para vermemelerini istediler.

Yorumlar (0)