banner2

banner1

banner22

Muzaffer Özkılınç toprağa verildi

Hendek Belediyesinden emekli olduktan sonra tekrar işe çağrılan ve 54 ay Şoförlük yapan, daha sonra SGK’dan kendisine gelen cezayla şok olan Muzaffer Özkılınç, yaşadığı sıkıntılar nedeniyle sağlığını kaybetmişti. Özkılınç, uzun süren rahatsızlığı sonrası hayatını kaybetti. Özkılınç’ın cenazesi Hendek aile kabristanlığına toprağa verildi.

Hendek 16.04.2021, 13:07 Editör: Aysima Kortak
Muzaffer Özkılınç toprağa verildi
banner48

NE OLMUŞTU?

1986 yılında Hendek İlçesine gelerek Hendek Belediyesinde şoför olarak göreve başlayan Muzaffer Özkılınç, 2007 yılında kendisi gibi şoförlük yapan 5 arkadaşıyla birlikte emekli oldu. Emekli olduktan 5 gün sonra dönemin Ulaştırma Müdürü tarafından Belediyeye çağırılan Özkılınç, araçları kullanacak ve bakımlarını yapabilecek kimse olmadığı söylenerek yüzde 80’i Hendek Belediyesine ait Hendek Gıda Nakliye Akaryakıt İnşaat ve Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (HİMPAŞ) üzerinden tekrar işe alındı. 54 ay boyunca görevine devam eden Muzaffer Özkılınç, 2012 yılında SGK tarafından kendisine gelen yazıyla şok olmuştu. Kamudan emekli olduktan sonra tekrar yüzde 50’sinden fazlası kamuya ait bir kuruluşta çalıştığı gerekçesiyle kendisine yazılan cezayı alarak Hendek Belediyesine giden Özkılınç, yaşadıklarını anlatmak istedi. Durumu öğrenen Belediye yetkilileri borcu ödeyeceklerini belirterek Özkılınç’ı belediyeden gönderdi. Durumu mahkemeye taşıyan Özkılınç ve arkadaşları, Sakarya’da mahkemeyi kazandı ancak SGK’nın itirazı üzerine Yargıtay’a giden dosyada karar bozuldu ve cezanın çalışanlar tarafından ödenmesine hükmedilmişti.

DEFNEDİLDİ

Hendek Belediyesinde uzun yıllar hizmet vermesinin ardından emekli olan Muzaffer Özkılınç uzun süren rahatsızlığı sonrası vefat etti. Özkılınç’ın cenazesi Başpınar mahallesindeki hanesinde kılınan cenaze namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlanarak Hendek aile kabristanlığına toprağa verildi.

Yorumlar (1)
Ben. Beyamil ŏcűn 3 hafta önce
Arkadaşım muzaffer őzkıĺınçın ŏĺümü bizleri ve sevenleri ni űzmüşdür Allah. Rametiyle. Muamele eylesin geride. Kalanlara zabır versin mekanı cennet. Olsun amin