banner2

banner1

banner22

Minikler oyunculuklarıyla etkiledi

Turgut Özakman'nın yazdığı ‘ŞU ÇILGIN TÜRKLER’ Hendek Belediyesi Oda Tiyatrosu Noksel İlköğretim 3. Sınıf kadrosuyla 19 Mayısta Hendek Ticaret Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelendi.

Hendek 22.05.2018, 10:46
Minikler oyunculuklarıyla etkiledi
banner48

1918 yılından itibaren yaşanan olayları ve Kurtuluş Savaşının kazanılması sürecinde ülke halkının ve askerlerimizin verdiği mücadeleyi anlatan oyun, tiyatro sahnesinin farklı şekillerde kullanılması ve müthiş kostümleriyle daha da etkileyici bir havaya büründü.

Hendek Oda Tiyatrosu’nun yetiştirmiş olduğu bu minik öğrenciler oyunculuklarıyla büyüklere taş çıkarttı. Oyunun yönetmenliğini Yakup Sinan Akçay Ve Emre Abukan Üstlendi.

BAŞARILI PERFORMANS SERGİLEDİLER

Oyunda; Ece Kasım, Elif Naz Zor, Özgür Çağan Ergöz, Ozan Çakıroğlu, Defne Sert, Duru Kutlu, Defne Baş, Görkem Efe Baş, İlkin Erva Özel, Almina Egyar, Dilara Doğru, Betül Elvin Koçak, Ecrin İpek Gündüz, Ecren Görüm, Eymen Yayla, Alparslan Akçay oyuncu olarak başarılı bir performans sergilediler.

Teknik kadroda; Kondivit Emine Üstüner, Makyaj Sena Yumuşak,  Kostüm Özel Gün Atölyesi Hüden Akçay, Ses Işık Melih Oran,  Dekor Hüseyin Torunoğlu görev yaptı.

Oyun sonunda Yakup Sinan Akçay vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla andığını dile getirerek katkılarından dolayı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Noksel İlköğretim okulu Müdürü İsmail Alçorba’ya ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Yorumlar (0)