banner2

banner1

banner22

'Kimsenin yeri garanti değil'

24 Temmuz Basın Bayramında basın temsilcileri ile Bayraktepe Tesisleri’nde buluşan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ilçedeki yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi.

Hendek 26.07.2018, 12:20
'Kimsenin yeri garanti değil'
banner48

2019 YILI ALTIN YIL OLACAK

24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, yeni sistemin vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu. Püsküllü, İller Bankası’ndan istenilen kredi teklifinin onaylanma aşamasında olduğunu belirterek; “ Geçmiş yıllarda sıcak asfalt hizmetini uzak yörelerden başlayarak ilçe merkezine doğru yaptık.  İnşallah 2019 yılında Hendek İlçe merkezi yatırıma doyacak, 2019 yılı sıcak asfalt açısından altın yıl olacak” dedi.

MODERN KAPALI SPOR SALONU YAPILACAK

Atatürk Stadyum’unun millet bahçesi olması yönündeki çalışmaların hızla devam ettiğini açıklayan Püsküllü; “ Burada ilk kez açıklıyorum. Stadyum etrafında bulunan yaklaşık 6.000 m2 yerin millet bahçesine dahil edeceğiz. Atatürk Stadyumu bitişiğinde bulunan kapalı spor salonunun yıkılarak yola yakın daha modern bir kapalı spor salonu yapılacak” şeklinde konuştu.

TİCARET MERKEZİ YENİ MAHALLEYE KAYIYOR

Püsküllü,  kısa süre içerisinde modern aydınlatmalarında yapılacağını ifade ederek; “Bundan sonrası binaların fiziki görünümlerinin modernleştirilmesi olacak. Bu konuda görüştüğümüz esnaflarımız mal sahiplerinin bu işe sıcak bakmadıklarının altını çiziyorlar. Gerek mal sahipleri, gerekse işyerlerindeki ticaret erbabı vatandaşlarımız bu konuya odaklanmalılar. Zira bir gerçek var o da yeni mahalle ticaret alanı unvanını eline geçirmek üzere. Belediyemize gerekli destek verilmesi önem arz ediyor” diyerek mal sahiplerini proje konusunda uyardı. 

İMAR BARIŞI

Seçim sürecinde belediyeleri en çok ilgilendiren konulardan birinin İmar Barışı olduğunu belirten Başkan Püsküllü, bunun büyük bir fırsat olduğunu ve vatandaşların da bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini söyledi.

TÜM ÇABAMIZ HENDEK İÇİN

Hendekspor konusuna da değinen Püsküllü; “ Temelleri 25. Dönem milletvekilimiz Ali İnci tarafından atılan spor kompleksinde bireysel sporlarda Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkmaya devam ediyor. Bu anlamda ilçemiz sokak ve caddelerinde dünya şampiyonları ile birlikte yürüyoruz.  Takım sporlarına da maddi ve manevi desteklerimiz dün olduğu gibi bugün de devam ediyor.  Bizim futboldaki amacımız ille de bir üst lige çıkalım diye bir iddiamız yok ancak takımımız üçüncü lige çıkacak olursa bundan da memnun oluruz. Bizlerin Hendekliler olarak takımımızın bel kemiğini Hendekli çocuklarımızın oluşturması birinci önceliğimiz. Hendek sporcu fabrikası, buradan yetişecek olan sporcularımızın üst liglerdeki takımlara tranfer olmalarına katkı sağlayacağız. Tabi ki güçler savaşının devam ettiği futbolda takımımızın kaliteli sporcularla takviye edilmesine sıcak bakıyoruz” diyerek, Hendeklilik bilincine vurgu yaptı.

ADAY ADAYIYIM

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak da bilgiler veren başkan Püsküllü, gelen bir soru üzerine kimseden 2019 yılı Belediye Başkanlığı için söz almadığının altını çizerek; “AK Parti kurumsal bir partidir. Görev başında olan her kim olursa olsun kimsenin yeri garanti değildir, yeri garanti olan sadece genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İhtimaldir ki 2019 yerel seçimlerinde aday adayları çıkacaktır. Bu anlamda bende aday adayıyım. Partimizin değişik kraterleri vardır. Parti kurmaylarımız bu kriterler ışığında kararlarını vereceklerdir.  Biz hizmet erleriyiz. Her kim aday olacak olursa çalışmalarımızda aksama yaşanmaz “ dedi.

YOK BAHASINA ELDEN ÇIKARMASIN

2. OSB’nin dolduğu yönünde görüşler aktaran Başkan Püsküllü, “ Şu konu çok iyi bilinmelidir ki sanayi alanımızın genişlemesi söz konusu. Bu genişleme yaşanırken bizler aynı titizlikle bacasısız sanayiden, çevreye ve insan hayatına zararı olmayan sanayi tesislerinin kurulmasından yanayız. Bu nedenle sanayi alanımızın bitişiğinde bulunan arazilerin bazı emlakçılar tarafından ucuza kapatılma mücadelesi verdiklerine şahit oluyoruz.  Hiçbir vatandaşımız yerini yok bahasına elden çıkartmasın” diyerek yöre vatandaşlarına gerekli uyarıların yapılmasını istedi.

Yorumlar (0)