banner2

banner1

banner22

Karantinada değil sokaktalar

Polis, Jandarma ve Zabıta ekipleri tarafından yapılan iki Haftadır yapılan HES kodu sorgulamasının ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 24 korona hastası HES kodu sorgulamalarında karantinada olmaları gerekirken dışarıya çıktıkları öğrenildi.

Hendek 17.03.2021, 11:45 Editör: Aysima Kortak
Karantinada değil sokaktalar
banner48

Polis, Jandarma ve Zabıta ekipleri tarafından iki haftadır yapılan Hendek Kapalı Pazar yeri girişlerinde yapılan kontroller sırasında karantinada olması gereken yaklaşık 24 korona hastasının HES kodu sorgulamalarında karantinada olmaları gerekirken dışarıya çıktıkları ve yapılan sorgulamalarda yakalandıkları öğrenildi.

FİLYASYON EKİPLERİ

Yapılan uygulamalarda karantina ihlali yapan şahıslar için filyasyon ekiplerine haber verilirken, ekipler tarafından şahısların tekrar karantina bölgelerine götürülerek karantina yerlerine alındığı öğrenildi.

BU ŞEKİLDE DAHA ÇOK EVDE KALIRIZ

Yapılan kontrollerde karantinada olması gereken korona hastalarnın karantina bölgelerini terk ederek pazara gelmelerini sorumsuzluk olarak nitelendiren Vatandaşlar, bu şekilde biz daha çok evde kalırız. Böyle yaparak diğer insanların haklarına giriyorlar.  Herkesin kurallara uyması gerekiyor ifadelerine yer verirken, karantina bölgelerini terk ederek dışarıya çıkan şahıslara gerekli cezai işlemlerin yapıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)