banner2

banner1

banner22

Karantina mahallesindeki o iddiaya soruşturma

Hendek İlçesinde aynı mahallede yaşayan 1 kişinin ‘Covid-19’ testinin pozitif çıkması nedeniyle karantina altına alınan mahallede vatandaşların ekmek getirilmediği iddiası sonrası Kaymakamlık soruşturma başlattı.

Hendek 05.06.2020, 13:51 Editör: Ebru Bulut
banner48

54 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Hendek Devlet Hastanesinde çalışan V.K. isimli kadının ‘Covid-19’ testinin pozitif çıkması sonucu hem birlikte çalıştığı personellere test yapıldı hem de kadının yaşadığı Hendek İlçesi Karatoprak Mahallesi’nin bir kısmı karantina altına alındı. Yapılan Filyasyon çalışma sonrasında kadının temas ettiği belirlenen 12 kişi ile bu kişilerin teması olan toplam 54 kişi 14 gün boyunca karantina altına alındı. Karantina sürecinde vatandaşların ekmek bulma konusunda sıkıntı yaşadığı iddiaları üzerine ise Sakarya Valiliği ve Hendek İlçe Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

MARKETLER AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR

Hendek Kaymakamlığı tarafından paylaşılan bilgilerde; mahallede bulunan 2 marketin aktif olarak çalıştığı ve Vefa Destek Gruplarının sürekli olarak vatandaşlara ürün getirdiği belirtilirken mahallede yaşayan bazı vatandaşlara ise Kaymakamlık tarafından ücretsiz gıda yardımı yapıldığı belirtildi. Öte yandan Mahalle Muhtarının karantina altına alınan kısma giriş ve çıkışlarının izinli olarak gerçekleştirdiği ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için izin verildiği öğrenildi.

MUHTAR SÜREKLİ DIŞARIDA

Karatoprak Mahallesi’nde yaşayan Sıddık Fide isimli vatandaş, “Mahallemizde yaşayan bir komşumuzda koronavirüs tespit edildi. Mahallemiz karantina altına alındı ancak muhtar sürekli çıkıp geliyor. Bizim çocuklarımıza virüs getirmesini istemiyoruz. Muhtar her gün çıkıyor, sağda solda geziyor ama bizi buraya hapsediyor. Bu nasıl adalet? Bu nasıl hastalık?” ifadelerini kullanırken aynı mahallede yaşayan Necdet Keskiner, “Burada Jandarma görevini yapıyor tamam ama ekmek istiyoruz, çocuğum ekmek almaya giderken Jandarma ekipleri ceza yazmaya kalkıyor. Muhtar sürekli dışarda, kimse ona bir şey demiyor” dedi.

“SORUN YOK”

Konuyla ilgili olarak konuşan Hendek İlçesi Karatoprak Mahallesi Muhtarı Turgut İzci, “Burada ekmek gelmemesi gibi bir durum yok, insanların hayvanlarına yem bile geliyor. Devletimiz asla vatandaşı yalnız bırakmıyor. Lastiği patlayanın lastiğini yaptırıyoruz, mazotu bitenin mazotunu alıyoruz. İnsanlar bir süredir evde olduğu için sıkılıyorlar haliyle, yoksa bir sorun yok” dedi.

Yorumlar (0)