banner2

banner1

banner22

Hendek’te yağış hayatı felç etti

Şehrin belli bölgelerinde etkili olan sağanak yağış Hendek’te iki derenin taşmasına, bazı bölgelerde ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu. İlçede yağış aralıklarla devam ediyor.

Hendek 18.06.2020, 14:34 Editör: Ebru Bulut
banner48

DERELER TAŞTI

Sakarya genelinde olduğu gibi Hendek ilçesinde de sağanak yağış etkili oldu. Hendek İkramiye, Dinsiz ve Çamlıca dereleri taştı. İkramiye’de çok sayıda ekili alan ve işletme su baskınından zarar gördü. Dinsiz deresinin taşması sonucunda su ne bulduysa dere yatağına sürükledi. İlçe merkezinde ani yağış çok sayıda iş yerinin su baskını yaşamasına neden oldu.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Hendek İkramiye, Çayırbaşı ve Sarıyer Mahallelerinde etkili olan sağanak nedeniyle yollar göle göndü. Dere taşkınları ve su birikintileri vatandaşa zor anlar yaşattı. Araçların yolda ilerlemesini güçleştiren su birikintileri sağanağın hızını yavaşlatmasıyla normale döndü.

İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Hendek ilçe Merkezi’nde alt yapı yağmur suyunu taşımaya yetersiz kaldı. Rögarların yetersiz kalması nedeniyle biriken sular işyerlerine doldu. Hendek Bayraktepe Mahallesi’nde yabancı uyruklu vatandaşların yaşadığı evi su bastı. SASKİ vidanjörü ile evin içine dolan su boşaltılırken, 2 katlı evin giriş katı kullanılamaz hale geldi.

MAHSUR KALDILAR

Hendek Çamlıca Mahallesi'nde dere yatağında yükselen su seviyesi anne ve iki çocuğun mahsur kalmasına neden oldu. itfaiye ekipleri ve iş makineleri mahsur kalan vatandaşları kurtardı.

Yorumlar (0)