banner2

banner1

banner22

Hendek’te uyuşturucu operasyonu

Hendek’te uyuşturucu madde yetiştirildiği ihbarı ile harekete geçen Jandarma ekipleri, saksıda yetiştirilmiş halde 145 adet kenevir bitkisi ve 20 gram kenevir tohumu ele geçirdi. Operasyonda gözaltına alınan N.K ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Hendek 07.05.2021, 14:49 Editör: Aysima Kortak
Hendek’te uyuşturucu operasyonu
banner48

SAKSIDA YETİŞTİRİLMİŞ

Edinilen bilgilere göre, Hendek Yenimahalle’de ikamet eden N.K. isimli şahsın ikametinin bahçe kısmında kenevir bitkisi yetiştirdiği ve bitkileri ormanlık alanda büyüteceği duyumu üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri şüpheli şahsa ait ikamette gerçekleştirilen aramalarda evin bahçe kısmında saksı içerisinde boyları yaklaşık 15-20 cm olan 145 adet kenevir bitkisi, 20 gram kenevir tohumu ele geçirirken, şahsın evinde yapılan aramalarda ise 1 adet Baretta 9mm kurusıkı tabanca, 1 adet şarjör ve 40 adet kurusıkı mermisi ele geçirildiği öğrenildi.

BİN 730 TL CEZA

Savcılık talimatları doğrultusunda şüpheli N.K. isimli şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı madde İmal Ticaret etmek ve TCK 191 Kullanmak için Uyuşturucu ve Uyarıcı madde satın anlamak, Kabul etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçları kapsamında ifadesinin alındığı öğrenilirken, olay ile ilgili olarak 145 kök kenevir bitkisinin Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından el konuldu ve 3 kök kenevir bitkisini incelenmek için OYI ekibine teslim edildi. Ayrıca şahsa Ses ve Gaz fişeği atabilen silah bulundurmaktan bin 730 TL idari para cezası uygulandı.

Gözaltına alınan N.K ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)