banner2

banner1

banner22

Hendek’te drone kurtarma operasyonu

Kar yağışı görüntüsü çekmek isterken dronu ağaca takılan vatandaşın yardımına Arama Kurtarma ekipleri koştu. SAKE üyeleri ağaca takılan dronu, kurtardı.

Hendek 15.01.2021, 18:58 Editör: Ebru Bulut
banner48

AĞAÇTAN DRONE KURTARDILAR

Hendek’te kar yağışı sonrası oluşan kartpostallık görüntüleri çekmek için Hendek Selman Dede mesire alanına giden M.Y.Y. drone ile çekim yaptığı esnada esen sert rüzgâr nedeniyle drone’nin hakimiyetini kaybederek drone ağaca çarptı. Kaza sonrası drone ağaçta kalırken, tüm çabasına rağmen drone kurtaramayan M.Y.Y. Arama Kurtarma ekibinde görev yapan arkadaşlarından yardım istedi.

SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Arkadaşlarının talebi için harekete geçen Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) üyeleri, Selman Dede mesire alanına giderek ağaçta kalan drone’yi bulunduğu yerden indirerek ekip arkadaşları M.Y.Y.’ye teslim etti.

“DESTEK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Drone kavuşan M.Y.Y. arkadaşlarına teşekkür ederken, drone bulunduğu yerden indiren SAKE Dernek Başkanı Erdal Aydın, “Bizler gönüllü arama kurtarma ekibi olarak her durumda canlı veya cansız gelen tüm taleplerde elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda da arkadaşımız M.Y.Y.’nin bir talebi oldu ve kendisine yardımcı olabildiysek ne mutlu bize” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)