banner22

Havai Fişek Fabrikası Patlaması Davasında karar günü yarın

Hendek İlçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili olarak görülen davanın 5’inci duruşması, Ferizli’de görülecek. Tüm sanık ve tanıkların dinlendiği mahkemede yarın kararın çıkması bekleniyor…

Hendek 05.12.2021, 12:13 Editör: Ebru Bulut
Havai Fişek Fabrikası Patlaması Davasında karar günü yarın
banner48

4’Ü TUTUKLU 7 SANIK

Hendek’te Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda geçen yıl 3 Temmuz’da meydana gelen ve 7 işçinin ölümü, onlarca işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamayla ilişkin açılan davanın 5’inci duruşması, yarın Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Haklarında 2 yıl 8'er aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis istenen 4’ü tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması Ferizli’de yapımı devam eden Cezaevi Kampüsü yanındaki Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu’nda görülecek.

banner84

KARAR ÇIKACAK MI?

Tutuklu sanıklar ve tanıkların yanı sıra hayatını kaybeden veya patlamada yaralanan işçi ailelerinin de dinlendiği mahkemede talep edilen tüm bilirkişi raporlarını da toplandı. Eylül Ayında görülen 4’üncü duruşma sonrası savcının mütalaayı vermesi ve yarın görülecek duruşmada kararın çıkması bekleniyor.

Yorumlar (0)