banner2

banner1

banner22

Gözyaşlarıyla defnedildi

Hendek ilçesinde 3 katlı binanın 2’nci katında sobalı bir evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 yaşındaki Yakup İlişen gözyaşlarıyla sonsuzluğa uğurlandı.

Hendek 15.02.2020, 13:09
banner48

NE OLMUŞTU?

Hendek ilçesi Yenimahalle 2052 Sokak’ta meydana gelen yangında, Soner İlişen’e ait evde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hendek İtfaiye Grup Amirliği ekipleri yangına müdahale edip kontrol altına aldı. İtfaiye ekipleri eve girdiği sırada 2 yaşındaki Yakup İlişen’in cansız bedeniyle karşılaşırken, evde alevlerin arasında kalan 4 yaşındaki Yusuf Mehmet İlişen, 6 yaşındaki Sehernaz İlişen ve anne Ayşegül İlişen hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.

MİNİK YAKUP SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Yangında ağır yaralanan Anne Ayşegül İlişen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, çocuklar ise Derince Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken 2 yaşındaki Yakup İlişen ise bugün Hendek İlçesi Sümbüllü Mahallesi Yukarı Camii’nde öğlen namazına mütakiben kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi. Cenazeyi Hendek İlçe Müftüsü Murtaza Gür kıldırırken acılı Baba Soner İlişen’in ayakta güçlükle durduğu görüldü.

BATTANİYESİNİ ALIP SAKLANMIŞ

Yangınla ilgili olarak konuşan Sümbüllü Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakıroğlu, “Ev yanıyor, bu sırada baba işten çıkmış anne ve baba uyuyor. Yangının nasıl çıktığı belli değil. Baba, anne ve 2 çocuğu kurtarıyor ancak en küçük çocuk içerde duman olduğundan babası tarafından bulunamıyor. Maalesef onu kaybettik. Çocuk içerde yangını görünce elindeki küçük battaniyeyle köşeye gidip saklanmış. Babası da onu bulamamış bu yüzden. Sonra zaten maalesef ölüsünü bulduk” dedi.

"BUNA ÖNLEM ALMALIYIZ"

Yaşanan yangınla ilgili olarak konuşan ve önlem alınmasını isteyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Hendek ve Sakaryamız için çok acı bir gün. 2 yaşında bir yavrumuzu kaybettik, diğer aile fertleri de şuanda yoğun bakımda. Elim bir yangın nedeniyle bunlar yaşandı, üzüntülüyüz. Kederli ailesine sabır ve yavrularımıza acil şifa diliyoruz. İnşallah bir daha bu kazalar yaşanmaz, bizlerin tedbir alması lazım. Bu yıl içerisinde sobalı evlerde çıkan ikinci yangın bu. 2 yavrumuz daha önceki yangında, 1 yavrumuzda şimdi vefat etti. Bunlara artık bizim yerel yönetimler olarak bir çözüm bulmamız gerekiyor. Artık canımız yanıyor” dedi.

Yorumlar (0)