banner2

banner1

banner22

Facianın yaşandığı fabrikada işçiler çıkarıldı

Hendek'te 7 işçinin öldüğü 114 işçinin de yaralandığı patlamanın ardından ruhsatı iptal edilen Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda işçiler resmi olarak işten çıkarıldı.

Hendek 10.09.2020, 13:04 Editör: Aysima Kortak
Facianın yaşandığı fabrikada işçiler çıkarıldı
banner48

NE OLMUŞTU?

Hendek İlçesine bağlı Yukarı Çalıca Mahallesinde bulunan havai fişek fabrikasında 3 Temmuz günü meydana gelen patlama sonrasında 7 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi ise yaralanmıştı. Bu patlamadan yalnızca 6 gün sonra ise Adapazarı İlçesi Taşkısığı Mahallesinde bulunan bir taş ocağına imha edilmek üzere götürülen patlamayan havai fişeklerin infilak etmesi sonucu ise 3 Jandarma şehit olmuştu. Konuyla ilgili olarak Fabrika Sorumlu Müdürü A.A., Fabrika Müdürü ve Genel Ustabaşı H.A.V., Genel Ustabaşı E.Ö. ile İş Güvenliği Uzmanı A.B. ve Fabrika sahibi Yaşar Coşkun, gözaltına alınarak çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

İŞ SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Hendek'te 3 Temmuz'da meydana gelen ve 7 işçinin ölümü, yüzden fazla işçinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın ardından ruhsatı iptal edilen Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası, çalışanların iş sözleşmesini dün itibariyle feshetti.

SMS İLE DUYURULDU

İşveren iş sözleşmelerinin feshini SMS ile duyurdu. Mesajda, "Değerli personelimiz, 03.07.2020 tarihinde meydana gelen patlamadan dolayı üretim iznimiz iptal edilmiştir. İşyerimizin kapanması nedeniyle 09/10/2020 tarihinde iş akdinize son verilecektir. Bilgilerinize sunulur" denildi.

Yorumlar (0)