banner2

banner1

banner22

Ekipler 7/24 sahada

Kış ayında meteoroloji raporlarını mercek altına alan Hendek Belediyesi bu sayede yaşamı olumsuzlaştırabilecek mevsimsel zorluklara karşı önlem alıyor.

Hendek 21.01.2020, 14:37
Ekipler 7/24 sahada
banner48

TUZLAMA ÇALIŞMALARI

Hendek’te ısı sıcaklığının eksilere düşeceği bilgisi üzerine belediye fen işleri personeli ilçede bulunan yüzeysel su kanallarını temizlemekte ve özellikle ıslak zeminlerde donmaya yönelik buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması yapıyorlar. Stoklarında tuz açısında sıkıntının olmadığını ifade eden Babaoğlu; “gerek görülen her bölgede tuzlama çalışmalarımız devam edecek” dedi.

7/24 SAHADAYIZ

Çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ilçemizin yüksek kesimlerinde yer yer 1 metreye varan kar yağışı nedeni ile kar küreme araçlarımız 7/24 üzerinde çalışmaktalar. Ekiplerimiz buzlanmaya karşı da tuzlama çalışmaları yaparak olası muhtemel olumsuzluklara karşı önlemlerimizi alıyoruz. Bunun yanı sıra yağış alan bölgemizde yüzeysel su kanalları da ekiplerimizce temizlenmekte böylece olası su taşkınları için de çalışmalarımız devam ediyor. Halkımız müsterih olsun endişe edilecek bir durum yok” şeklinde konuştu.

BEKLENEN KAR GELDİ LODOSA DİKKAT

Çam dağı Selman dede mevkiinin etekleri akşam yağan kar nedeni ile doğa beyaza büründü. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre kar yağışının devam edeceği ve hafta sonu göstergelerin eksiyi göstereceğinden hareketle vatandaşları uyaran belediye başkanı Babaoğlu; “ilçemizde bazı vatandaşlarımızın evlerinde doğalgaz yok ısınmayı kömür ve odunla yapıyorlar. Olası lodos karşısında bir tehlike oluşmaması adına vatandaşlarımız akşam yatarken sobalarını yanık bırakmasınlar” diyerek uyarıda bulundu.

Haber// Ahmet Çileci

Yorumlar (0)