banner2

banner1

banner22

Duruşmada üçüncü oturum başladı

Hendek ilçesinde 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin açılan davanın ikinci duruşmasında üçüncü oturum başladı. Duruşma, müştekilerin beyanlarının alınması ile devam ediyor.

Hendek 17.03.2021, 11:08 Editör: Aysima Kortak
banner48

Hendek’te havai fişek fabrikasında 3 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen patlamaya ilişkin dava, Ferizli ilçesindeki Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu'nda devam ediyor. 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin dosya kapsamında fabrika sahibi Y.C., fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve sorumlu ustabaşı H.A.V., genel ustabaşı E.Ö., ve iş güvenliği uzmanı A.B. tutuklu, fabrika sahibinin babası A.R.E.C. ve sorumlu müdür A.Ç. ise tutuksuz olarak yargılanıyor. Aralarında fabrika çalışanları ve olaydan etkilenen diğer kişilerin de olduğu toplam 108 müştekinin dinleneceği davada, şüpheliler hakkında ‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçunda 2 yıl 8 aydan, 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası isteniyor.

MÜŞTEKİLERİN TAMAMININ BEYANLARININ ALINMASI BEKLENİYOR

İlk celsesi Sakarya Adliyesi'ndeki fiziki alan yetersizliği nedeniyle ertelenen davanın ikinci duruşması Pazartesi günü başladı. Yapılan ilk oturumda sanıklardan 6'sı dinlendikten sonra, A.Ç. isimli sanığın savunması sırasında salonda tartışma yaşandı. Mahkeme heyeti, tartışma nedeniyle duruşmaya ara verdi. Dün saat 10.30 itibari ile duruşmanın ikinci oturumu başladı. Mahkeme heyetinin katılımcıların yoklama tespitini yapmasının ardından sanık A.Ç. savunmasını tamamladı. Sanık savunmalarının tamamlanmasının ardından mahkeme heyeti 108 müştekiden birçoğunun beyanlarını aldı. Bugün gerçekleşen üçüncü oturumda ise müştekilerin tamamının beyanlarının alınması bekleniyor.

Yorumlar (0)