banner2

banner1

banner22

Çalışmalar devam ediyor

Hendek’te balık tutmak için Mudurnu Çayı'na gelen 4 arkadaştan 2'si suya düşerek kaybolmuştu. Suda kaybolan Selami Torunoğlu ve Emrullah Şimşek için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Hendek 17.05.2018, 13:54
Çalışmalar devam ediyor
banner48

Olay, 14 Mayıs Pazartesi öğle saatlerinde Hendek ilçesi Yeşilyurt Mahallesi Sarıboğaz mevkiinde Sakarya Nehri'yle Mudurnu Çayı’nın birleştiği yerde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, nehir ile çayın birleştiği yere gelerek balık tutmak isteyen 4 arkadaş suya düştü. 4 arkadaştan ikisi kendi imkanlarıyla sudan çıktı. Selami Torunoğlu (34) ile Emrullah Şimşek’in (24) suda gözden kaybolduğunu gören arkadaşları durumu hemen sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi.

Konunun haber verilmesi üzerine olay yerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğü, Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneği (SAKE), S.A.B.A.H. Arama Kurtarma Derneği ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri yönlendirildi. Düştükleri suda kaybolan 2 kişi için bölgede geniş çaplı arama çalışmaları sürüyor.

Şimşek ve Torunoğlu ailelerinin yanı sıra iki gencin arkadaşları da dört gündür arama çalışmalarını çaresizlik içerisinde takip ediyor.

Yorumlar (0)