banner2

banner1

banner22

‘Beni dövüp sövdüler’

Hendek İlçesine bağlı Kocatöngel Mahallesinde kavgaya karışan şahıs karakolda dayak yediğini, kaburgasının çatladığını, dişinin kırıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hendek 18.09.2020, 22:21 Editör: Aysima Kortak
‘Beni dövüp sövdüler’
banner48

Edinilen bilgilere göre; Hendek İlçesi Kocatöngel Mahallesi’nde kavgaya karışan Kasım O.isimli şahıs jandarma ekipleri tarafından ters kelepçe yapılarak karakola götürüldü. Kasım O.nun iddiasına göre Hendek İlçe Jandarma’da ki sorgusunda darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Jandarmada görevli 3 personel Kasım O’nun gözaltına alınırken kendilerine mukavemet ettiğini hatta darp edildiklerini ileri sürdüler.

ELLERİM TERS KELEPÇEYKEN 3 ASKERİ NASIL DARP ETMİŞİM?

Kasım O. gözaltı olayını ve sonrasını şöyle anlattı; “Ben eşim ve çocuklarımla fındık toplarken muhtar ve jandarma gelip ikizimin kavgaya karıştığını ve nerede olduğunu sordular. Bende olaydan şimdi haberim oldu diye cevap verdim. Sonra köy meydanına gittim. İkizimin kavga ettiği şahısla karşılaşınca tartıştık. Araya girdiler ve jandarma gelip beni ters kelepçe yaparak araca bindirdi. Karakolda anlamsız bir şekilde bana karşı kötü davranıldı. İfademi dövdükten sonra aldılar. Görevli memura mukavemetten işlem başlatmışlar hakkımda. Bende bugün Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek darp raporu aldım. Dişim kırıldı, kaburgam çatladı. Savcılığa giderek görevli memurlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Köy meydanında bana yapılanları herkes gördü. Ben 60 kiloluk biriyim. Ellerim ters kelepçeyken 3 askeri nasıl darp etmişim? Çok merak ediyorum. Savcılığın gerekli soruşturmayı yapacağını ve görevini kötüye kullanan memurların hak ettikleri cezayı alacaklarına inancım tam” dedi.

Yorumlar (1)
Odabas 8 ay önce
Bu devletin polisi jandarmasi bunu yaparsa halk ne yapmasın amerikadaki siyahi adamlari öldüren iskence eden cani polislerden ne farkimiz kaldı tecavuz edenleri halk katletmesin diye koruyan polis jandarma basit bi kavgayi ayırırken bu olayi nasil kisisellestirir suclu bile olmayan bi adami kelepceleyip gizli bi yerde bu iskenceyi yapmasini bize aciklayin lutfen kimlerin eline kaldı türkiyenin adaleti suclular geziyo sucsuzlar darp edilip hakaret edilip iskencelere maruz kalır oldu erdoganin adaletini istiyoruz