banner2

banner1

banner22

Belediyede ilk adres

Hendek Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan ve vatandaş memnuniyetini hedefleyen Beyaz Masa birimi Hendek Belediyesi Hizmet binasında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hendek 31.07.2018, 17:47
Belediyede ilk adres
banner48

Hendek Belediyesi Belediye bünyesinde hizmete sunduğu sosyal proje Beyaz Masa biriminin açılışı Belediye önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene Sakarya AK Parti milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya 25. Dönem AK Parti milletvekili Ali İnci, AK Parti Sakarya il başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Şenay Sakal, Sakarya Üniversitei Hendek Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan,  Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Demirel, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, Hendek Ziraat Odası başkanı Hayri Duran, Hendek İlçe Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Hendek Muhtarlar Derneği başkanı Emin Kula ile birlikte tüm mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

EN ÖNEMLİ VAZİFE

Programa katılan, Türkiye’deki Beyaz Masa’nın kurucusu Öğretim Görevlisi Cevdet Tellioğlu bir konuşma yaparak “1994 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki ilk Beyaz Masanın kuruluşundaki heyecanı şuanda yaşıyorum. Belediyeye gelen ve herhangi bir işi olan, sıkıntısı, problemi ve çözüme kavuşması gereken bir ihtiyacı olan kişi evladı hasta olan bir kişi gibidir. Beyaz Masa ekibi de, sizin problemlerinizi, sorunlarınızı çözecek olan doktora yani imarsa imara, fen işleri ise fen işlerine, kültür ise kültüre, başkan yardımcısına, ihtiyaç için ise ilgili kişiye ulaştıracak kişilerdir. Sizler bu insanları ne kadar desteklerseniz, o insanların sizinle tebessüm etmelerine ne kadar destek verirseniz probleminiz de o kadar hızlı bir şekilde çözülecektir. Çünkü bu kardeşlerimiz sizin probleminizi gerekli birime iletecek ve size dönüş yapacaktır. Bu onların en önemli vazifesidir” diyerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

3 AYRI BİRİMDE HİZMET

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında “Bugün sizleri, belediyemizin yeni bir hizmetiyle buluşturmak için toplanmış bulunuyoruz. 1994 yılında ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Beyaz Masa’yı Hendekli hemşehrilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beyaz Masa birimimiz,  Beyaz Masa ön büro, saha ekibi ve Beyaz Masa çözüm ekibi olarak 3 ayrı birimle hizmet verecek. Beyaz masa Ön Büro, Beyaz Masa’ya bizzat başvuran kişi veya kurumlarla ilgilenecek ve onları talepleri doğrultusunda yönlendirip, başvurularına anında çözüm üretmek için hizmet verecek. Saha ekibi, sürekli sahada olarak vatandaşlarımızın taleplerini alacak iyi ve kötü günlerinde yanında olacak. Çözüm ekibi, yine aynı şekilde sorunların çözüm noktasında hizmet verecek.

BELEDİYEDE İLK ADRES BEYAZ MASA

Ayrıca daha önce Bel-İş üzerinden hizmet verdiğimiz mesleki eğitim, iş ve işçi bulma birimimiz Bel-İş ve İŞ-KUR hizmet noktası artık Beyaz Masa Birimimiz tarafından yönetilecek ve istihdam sağlama konusunu da Beyaz Masa ekibimiz yönetecek. Belediyemize gelen vatandaşların uğrayacakları ilk adres olan Beyaz Masa, güler yüzlü ve özverili bir hizmet anlayışı ile başta yaşlılarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek. Vatandaş memnuniyetinin esas alındığı bu hizmetimizde, gelen istek ve önerilere acil çözümler bularak vatandaşlarımızın memnuniyetini hedefliyoruz” diyerek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ÇOK ÖNEMLİ SOSYAL PROJE

Açılış törenine katılan AK Parti Sakarya milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’te yaptığı konuşmasına bu girişiminden ötürü Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü tebrik ederek başladı. Atabek; bu gerçekten önemli bir hizmet. Bir kadın ve bir anne olarak belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Biz vatandaşlar olarak bazen bir problemle karşılaştığımızda muhatabımız olan kurumun hangisi olduğunu bilemeyebiliyoruz. Ya da hangi kurumda hangi birim bunu algılamakta zorlanıyoruz. Böyle bir hizmet birimi olduğunda kolayca ulaşıp kurumla koordinasyonu sağlama açısından çok önemli bir sosyal proje. Çünkü çok ufacık problemler  zamanında çözümlenmeyince işler büyüyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ama probleme zamanında eğildiğimizde sorunlar çok kolay çözülebiliyor. Vatandaşa hizmet açısından çok önemli bir çalışma. Topluma el uzatma noktasında bir sosyal hizmet  çalışması.”diye konuştu.  

ÜNİVERSİTE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIR

Dekan hanımla da konuyu paylaştığını vurgulayan Atabek, beyaz masada görev alan personele Üniversite olarak her türlü desteğin verilmesi noktasında hazır olduklarını ifade ettiğini belirten Atabek; “ Görünen o ki Hendekli vatandaşlar beyaz masaya geldiklerinde orası onlar için bir çözüm noktası olacak. Bu anlamda bizler hem belediyemize hem belediye çalışanlarımıza yürekten inanıyor  ve güveniyoruz.” dedi.

AK BELEDİYELER KENDİLERİYLE YARIŞIYOR

Milletvekili Atabek, AK Parti iktidarında sosyal belediyeciliğin tavan yaptığını vurgulayarak;  “hizmetlere hergün bir yenisi ekleniyor. Aslında daha önce Hendek Belediye bünyesinde beyaz masa vardı şimdi bu kapsam daha da genişletildi.”diye konuşan Atabek; “ AK belediyeler kendi içlerinde kendileriyle yarışıyor “ diyerek Ak Belediyelere Allah kuvvet versin daha iyi hizmetlere imza atsınlar temennisinde bulundu. 

Konuşmaların sona ermesinin ardından hayırlı olsun temennileri ile kurdela kesildi ve beyaz masa bürosu gezildi. Belediye tarafından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

EŞİMLE KAVGA ETTİM ÇÖZÜM ARIYORUM

Beyaz masa bürosuna beraberinde milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile yan yana giren AK Parti Sakarya il başkanı Fevzi Kılıç’ın beyaz masa görevlilerine hitaben; “ işte geldik ben eşimle kavga ettim, çözüm arıyorum” esprisi gülüşmelere neden oldu.

Yorumlar (0)