banner2

banner1

banner22

Başkan Sarı’dan Özkoç’a cevap

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ihtarnameyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Sarı açıklamasında kimsenin işten çıkarılmadığını söyledi

Hendek 16.03.2021, 19:11 Editör: Serenay Yaşar
Başkan Sarı’dan Özkoç’a cevap
banner48

İcra takiplerinden dolayı işçilerin, işlerine son verildiğini idda eden Engin Özkoç'a Karasu Belediye Başkanı Sarı; "CHP Sakarya Milletvekili Sayın Engin Özkoç’ un mecliste dile getirdiği konuya ilişkin açıklamamız aşağıdaki şekildedir. Gündeme alınan konu; işçilerin borçları yüzünden sürekli olarak artan icra dosyaları olup, borçlu tarafları ile olumsuz ilişkileri,  icra takiplerinden dolayı yapılan işlemlerin artarak devam etmesi, hukuki ve mali anlamda ciddi iş yükü getirmesi ile idaremizce tedbir amaçlı alınan bir önlemdir. En önemli hususu ise, işçilerin işe olan konsantrasyonları dağıtmasına sebep olması, iş verimliliklerini düşürmesi ve iş gücü kaybına sebep olması ile kurumumuzda personel çalışma düzeninde aksaklıklara ve dikkatsizliklere sebep olmasıdır. Kaldı ki icra dosyaları da gün geçtikçe artmış olup, bir işçinin 14 adet, diğerinin 9 adet, bir diğer işçinin ise 6 adet icra dosyayı bulunmasıdır. Bunun yanı sıra, işçilerin aile hayatına yansıyan borçları ile ilgili sorumsuzluğu ve düzensizliğin sona erdirilmesine katkı sağlamak, gerek iş hayatı gerekse sosyal hayatında örnek teşkil edecek kamu personeli olma bilincini oluşturmayı sağlamak üzere iyi niyetli olarak yapılan bir ihtarnamedir. Sonuç olarak, işçilerin iş akitlerinin feshi söz konusu değildir. Kurumumuz adına yönetilen iddialar tamamen asılsız ve mesnetsizdir." 

Başkan Sarı "Burda bu ihtarname özellikle 3 işçiye gönderilmiş olup birinin 14, diğerinin 9, bir diğerinin 6 adet icra dosyası olup  bunlar bu durumu yaşam tarzı ve alışkanlık haline getirmiş olup iş verimliliğini düşürmekle kalmayıp aile hayatlarınıda sıkıntıya sokmaktadırlat. Bunlara son vermeleri amacıyla ihtar gönderilmiştir. Bu işçiler hem iş hayatlarını hem özel hayatlarını düzene sokmaları amaçlanmıştır. Bu ihtarı sorgulamadan araştırmadan ülke gündemine sokarak siyasi algı çalışmasına alet eden hokkabazları  milletin takdir ve vicdanına havale ediyoruz." dedi..

Yorumlar (0)