banner2

banner1

banner22

Babaoğlu’ndan makam aracı kararı

Göreve geldiği günden bu yana makam aracı bulunmayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun Skoda Marka bir araç kiralayıp makam aracı olarak kullanacağı öğrenildi.

Hendek 28.07.2021, 13:18 Editör: Ebru Bulut
Babaoğlu’ndan makam aracı kararı
banner48

Hendek Belediye eski başkanlarının şuan piyasa değeri yaklaşık 1.5 milyon olan 2 adet Audi marka makam araçları 2019 seçimlerine doğru satışa çıkmıştı. Turgut Babaoğlu Belediye Başkanı olmasının ardından başkan yardımcılarının kullandığı aracı makam aracı yapmıştı. Sürekli arıza çıkarması nedeniyle geçen ay ihale yoluyla satılan bu aracın yerine yeni bir araç satın alacaktı. Bu konuda da Meclis Başkan Babaoğlu’na tam yetki vermişti. 

SKODA MARKA ARAÇ KİRALADI

Edinilen bilgilere göre Başkan Babaoğlu’nun mevcut şartlar ve araç fiyatlarının yüksek olması Belediyenin mali durumu gibi kriterleri göz önünde bulundurarak makam aracı satın almaktan vazgeçtiği öğrenildi. Babaoğlu’nun aldı bu karar sonrası makul fiyatta bir Skoda araç kiralandı bilgisi edinildi. Babaoğlu’nun ayrıca yaklaşık bir aydır kendi aracını kullandığı biliniyor.

AĞUSTOS AYI MECLİSİNDE KAMUOYU BİLGİLENDİRİLECEK

Makul fiyata kiralandığı belirlenen Skoda Marka aracın tasarruf politikaları kapsamında en iyi kriter olarak değerlendirmeye alındığı tasarruf tedbirlerini uygun yöntemlerle başkanlık makamı aracının kiralamasının yapıldığı öğrenildi. Başkan Babaoğlu’nun konuyla ilgili Eylül ayı meclis toplantısında kamuoyunu bilgilendireceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)