banner2

banner1

banner22

Atatürk Parkı hizmete açıldı

Gecen yıl yapımına Başlanan Hendek yeni yaşam alanı Atatürk Parkı dün akşam düzenlenen dev organizasyon ile açılışı yapıldı.

Hendek 19.05.2018, 07:21
Atatürk Parkı hizmete açıldı
banner48

Açılış törenine, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti Sakarya il Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Şenay Sakal, Hendek Ak Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

İftar programı öncesinde mikrofona gelen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Ramazan ayının hayırlı olmasını dileyerek; “Rabbim bizleri Ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir gecesine ulaşmayı ve bayramında da bu güzel mekanda hep beraber baylaşmayı nasip etsin. Parkın uzun yıllar ilçe halkına hizmet verdiğini ancak miadını dolduran tesisin yeniden inşası gerekiyordu bizlerde bunu yaparak ilçe halkının hizmetine sunduk” şeklinde konuştu.

Püsküllü, 6 bin m2 alan üzerine yeniden inşa edilen parkın teknik özelliklerini anlatarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başta olmak üzere parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

‘BU PARK İNSANLARIN HAYALİNİ ZORLAYAN ESER OLDU’

Kürsüye gelen AK Parti  İl Başkanı Fevzi Kılç’ta yaptığı konuşmasına Ramazan ayınızı tebrik ediyorum diyerek başladı. Kılıç; “ Şehirlerin hatıralar ve hayallerin mekanı olarak tarif edilir. Her bireyin yaşadığı ilçede bir çok hatıraları vardır. İdarecilerinde yaşamış oldukları şehirde hayalleri vardır. Açılışını yaptığımız bu park insanların hayallerini zorlayan bir eser oldu. İnsanımızın yaşam kalitesini artırmak adına her şey düşünülmüş. Biz idarecilerin ve belediye başkanlarının görevi ilçelerinde yaşayan insanların yaşam kalitelerini artırmaktır. Sakaryamız bu konuda büyük atılım yapmıştır. Başta Büyükşehir Belediye başkanımız olmak üzere Hendek Belediye başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHRİMİZE GÜZELLİK KATTI

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan’da açılış konuşmasında Ramazan ayını tebrik etti ve sözlerine   “Allah inşallah oruçlarımızı tamamlayıp bayrama ulaşmayı nasip etsin” temennisi ile başladı. Kaymakam Burhan, “Dünya üzerinde bazı Müslüman ülkelerinde açlıkla, savaşla mücadele eden müslümanlara nippeten burada İslamın emrettiği üzere yaşamayı bizlere nasip ettiği için Allah’a şükrediyoruz.  Alt yapıya büyük önem veren Sakarya Büyükşehir Belediyemizin gözle görünmeyen hizmetleri mevcut. Ancak Belediyenin görevi sadece alt yapı yapmak değil insanların yaşam kalitesini yükseltecek böyle güzel parklarında yapılmasıdır. 1 yıl gibi kısa sürede hizmete açılan parkımız şehrimize güzellik sağladı. Bizlere bu güzelliği sağlayan öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, yer temininde kolaylıklar sağlayan Hendek Belediye başkanımıza ve bu çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK PARKI HOŞ SOHBETLERİN ADRESİ OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bugünün çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Ramazan ayımızın ilk Cuma’sını idrak ettiğimiz bu günde ilçemiz için son derece modern bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ne mutlu bize ki böylesine güzel günlerde böyle güzel bir tesisi hayata geçirme şansına sahibiz. Rabbim birliğimiz, çalışma azmimizi, açılışları, temel atmaları daim eylesin” dedi.  Toçoğlu, hep birlikte bundan böyle şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayarak; “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk parkı ilçemizin yaşam standardını yükseltecek hoş sohbetlerin adresi olacaktır.

32 MİLYONLUK ALTYAPI

Park hakkında teknik bilgileri de aktaran Toçoğlu; “ Büyükşehir Belediyesi olarak Hendek’e olan yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Hendek’te hayata geçirilen altyapı bedelinin toplamı 32 milyon liradır. İlçeye kazandırdığımız su hatlarıyla içme suyu yetersizliği ortadan kalktı ve birkaç mahalle hariç dünya standartlarında birinci sınıf suya kavuşturduk. Hendekte 2017 yılında 12 milyonun üzerinde asfalt yapımı gerçekleştirdik. Yılsonuna kadar gurup yollarını da tamamlamış olacağız.” dedi. 

Toçoğlu, Belediyecilik anlayışlarının hiçbir zaman temel hizmetlerin sağlanmasıyla sınırlı kalmadığını sadece altyapı hizmetlerini değil sosyal hayatı birebir ilgilendiren vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten işlerde imza attıklarını dile getirdi. 

ÇÖP DAĞLARI DEĞİL ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETMEK KONUŞULUYOR

Toçoğlu eskiye atıf yaparak geçmişte ülkenin gündeminde çöp dağlarının olduğunun altını çizerek; “  Türkiyenin en büyük şehri İstanbul sokaklarında çöp dağları görürdük. Çöpler patlıyor insanlarımızı kaybediyorduk. Ama artık Sakarya’da çöp dağlarından değil çöpten enerji üretmekten bahsediyoruz.  Geçen hafta temelini attığımız SEKAY projesi ile Sakarya’da evsel atıklardan enerji ve gübre üretimi gerçekleştireceğiz. Bu günleri bize gösteren rabbimize hamdolsun” dedi.

TEK DERTLERİ TÜRKİYE’Yİ DÜŞÜRMEK

Toçoğlu, yaptıkları tüm hizmetlerdeki başarının halkın desteği ve istikrar ortamı sayesinde hizmete geçirildiğini belirterek “ Bize düşen görev bu istikrar ortamının sürmesini sağlamaktır. Bugün birilerinin içten ve dıştan ülkemize saldırılarını görüyoruz. Ülkemizi zayıflatmak için dört bir koldan saldırıyorlar. Tek dertleri var Türkiye’yi düşürmek. Bunun önüne geçmek Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü mücadeleye destek olmak ve saflarımızı sıklaştırmak zorundayız. Rabbim kardeşliğimizi güçlendirsin, aramızdaki samimiyeti artırsın.” diye konuştu.

EN BÜYÜK BAŞARI İRFAN BAŞKANIMIZINDIR

Sözü tekrardan ilçemize getiren Başkan Toçoğlu; “bu tesisin burada yapılmasında en büyük pay Hendek Belediye başkanımızdadır. Bu yeri Büyükşehire tahsis ederek ilçesine böyle güzel bir tesisi kazandırdığı için huzurlarınızda İrfan başkanımıza teşekkür ediyorum.” Diyerek parkın yapımında emeği geçenlere de ayrı ayrı teşekkür etti.

KURDELE DUALARLA KESİLDİ

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen protokol üyeleriyle parkın açılış kurdelası hayırlı olsun temennileri ile kesildi. Parkın açılışına ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinde verilen iftar sofrasına katılan binlerce davetli akşam ezanının okunması ile oruçlarını açtılar. İftar sonrası  açılış etkinliği çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz gösterileri ile devam etti. 

Yorumlar (0)