Hedef 90 bin ziyaretçi
Reklam
Reklam
Reklam

Hedef 90 bin ziyaretçi

Sakarya 1.Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 25 Ekim'de kapılarını ziyaretçilere açacak. Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, fuarda üretici ile teknolojinin bir araya geleceğini söyledi.

Hedef 90 bin ziyaretçi

Sakarya 1.Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 25 Ekim'de kapılarını ziyaretçilere açacak. Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, fuarda üretici ile teknolojinin bir araya geleceğini söyledi.

Hedef 90 bin ziyaretçi
16 Ekim 2018 - 09:47 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 09:48
Reklam

GÜÇ BİRLİĞİ
GL Platform tarafından 25-28 Ekim tarihleri arasında 14 bin metrekarelik Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanı'nda düzenlenecek Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 90 bin ziyaretçi ile 5 binin üzerinde alıcıyı ağırlayacak. 160 marka ise ürünlerini sergileyecek. Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısı ise güç birliğine sahne oldu. Toplantıya Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Akgün, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar ile çok sayıda sivil toplum kurulu temsilcisi ve firma yöneticileri katıldı.
 
TEKNOLOJİYLE BULUŞACAKLAR
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, fuarın ekonomik daralma ortamına rağmen başarılı olacağına inandığını söyledi. Sarı “Eksikliğini hissettiğimiz ilimizdeki tarım fuarını 25-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Bu ekonomik daralma ortamında fuarımız başarılı olup amacına ulaşacağına inanıyoruz. Hedefimiz fuarımızı geleneksel hale getirmek” diye konuştu.
 
HEDEF İHRACAT
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Akgün ise hedeflerinin daha çok çalışıp üretimi artırmak olduğuna dikkat çekerek "Türkiye tarım ve  zirai anlamında yüksek üretim imkanına sahip. Çiftçimizin doğru yönlendirilip ürettikleri ürünleri önce ülkemize sonra dünyaya pazarlamaları için fuarlar büyük önem taşıyor. Sakarya Fuarı bu açıdan üzerine düşen görevi yerine getirecektir" şeklinde konuştu.
Sakarya Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar fuar ile aslında Sakarya'da bir ilkin denendiğini ifade ederek şöyle devam etti:
“Bu çapta bir organizasyon hayata geçirilme aşamasında başta Sakarya Ticaret Borsası olarak hepimiz elimizden geldiğince başarı için uğraş verdik. Umarım verimli sonuçları da alırız”
 
“KÜLTÜRÜ YETER”
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı Yusuf Çelebi ise “Fuar bize hiç bir şey kazandırmasa kültürü yeter. İnsanlara alışveriş ve bilgi aktarımı yapılması, onların bu kültürü öğrenmeleri yeter. Başaracağımıza da inanıyoruz, başardık da ifadelerini kullandı.  Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan da fuara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek gereken tüm desteği vereceklerini söyledi. Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir  de fuarın gelişen teknolojiyle çiftçinin buluşturulduğu bir organizasyon olacağını söyledi.
GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü  Gül Ceylan da Sakarya'nın Türkiye’de tarım fuarı olmayan tek şehir olduğunu ancak artık bu eksikliğin giderilmesi için önemli bir güç birliğinin sağlandığını söyledi.  Ceylan "Amacımız Sakarya’nın tanıtılmasını sağlarken bir yandan da tarımda yeni teknolojinin Sakaryalı üreticiyle buluşmasını sağlamak” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Köylü mağdur olacak’
‘Köylü mağdur olacak’
Gözyaşları sel oldu
Gözyaşları sel oldu