• Reklam
Reklam
Reklam

Hayırseverlere teşekkür etti

Hendek Belediyesi ekonomik durumları itibariyle sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik HENDEK Kart ile Ramazan Ayı’nda 1177 ailenin derdine deva oldu.

Hayırseverlere teşekkür etti

Hendek Belediyesi ekonomik durumları itibariyle sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik HENDEK Kart ile Ramazan Ayı’nda 1177 ailenin derdine deva oldu.

Hayırseverlere teşekkür etti
Editor: Haberlisin
30 Mayıs 2019 - 10:48
Reklam

“HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA”
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu sosyal yardımlar için Hendek Kart uygulamasını hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu kartla vatandaşlarımız artık kumanya ile kendilerine verileni değil, ihtiyacına göre tercih ettiklerini alma imkanına kavuştu" dedi. Başkan Babaoğlu, bu yardımların Hendek Belediyesi bütçesinden değil hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile yapıldığını söyleyerek hayırseverlere teşekkür etti.
1177 AİLEYE ULAŞILDI
Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi veren Hendek Belediyesi bu yıl farklı bir uygulamaya imza attı.  Hendek Belediyesi tarafından 1177 aileye Hendek Kart yardımında bulunuldu.  Vatandaşlar Ramazan ihtiyaçlarını Hendek Kart ile anlaşmalı marketlerden banka kartı ile alışveriş yapar gibi ihtiyaçlarını giderdiler. Verileni değil evinin ihtiyacına göre tercih ettiği; Gıda, Temizlik Ürünü, Giyim, Kırtasiye gibi tüm temel ihtiyaçlarını almasına imkân sağlayan Hendek Kart’a 1456 vatandaş başvuru yaptı. Sosyal Yardımlaşma ile birlikte yapılan araştırmalarda şartları uyan 1177 aileye alışveriş kartı verildi.

VERİLENİ DEĞİL İHTİYACINI ALACAK
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sosyal Yardım Kartı'nın şehir ekonomisine de katkı sağladığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Bu kart ile vatandaşlarımız artık kumanya ile kendilerine verileni değil, ihtiyacına göre tercih ettiklerini alma imkanına kavuştu. Böylece sosyal yardımlar konusunda en temel ilkemiz olan 'sağ elin verdiğini sol elin görmemesi' düsturu için de örnek bir çalışmayı hayata geçirmiş olduk. Şunun altını çizmekte yarar var: Hendek Kart yeni bir uygulama değildir. Daha önce Hendek Belediyesi tarafından yapılan yardım çalışmalarına yeni bir boyut kazandırılmasıdır. Bu kart ile Hendek sınırları içerisinde ikamet etmekte olup sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımız, sadece kuru gıda olarak değil et, süt, kahvaltılık gibi beslenmenin temelini oluşturan besinleri de alabilecekler. Hayırlı olsun” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İntihar nedeni araştırılıyor
İntihar nedeni araştırılıyor
Kafa kafaya
Kafa kafaya