• Reklam
Reklam
Reklam

Hayal kırıklığı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı büyük ölçüde tamamlandı. Aylardır süren çalışmaların ardından çıkan eser ise vatandaşlardan geçerli notu alamadı.

Hayal kırıklığı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı büyük ölçüde tamamlandı. Aylardır süren çalışmaların ardından çıkan eser ise vatandaşlardan geçerli notu alamadı.

Hayal kırıklığı
26 Mart 2019 - 12:05
Reklam

SON RÖTUŞLAR
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı için geçtiğimiz yıl ihaleye çıkmıştı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, daha önce yaptığı açıklamada meydandaki dönüşüm çalışmalarını Şubat ayında tamamlayacaklarını açıklamıştı. Çalışmalar yaklaşık 1 ay gecikme ile büyük ölçüde tamamlandı. Son rötuşların yapıldığı meydanda ilk mitingi ise geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

BETON HAKİMİYETİ
15 Temmuz ismini taşıyan meydanda o günlerde yaşananları anlatan hiçbir figürün olmaması ilk göze çarpan eksiklik oldu.  Alabildiğine betonla kaplanan meydanda bir süs havuzunun olmaması, insanların dinlenebileceği alanların sınırlı kalması hemen göze çarpan eksiklikler arasında yer aldı.  Daha farklı bir meydan beklediklerini belirten vatandaşlar, “Meydanda ruh yok.  Şehrin ortasında betondan ibaret kocaman bir alan yapılmış” değerlendirmesinde bulundu.

SAKSI İÇİNDE ÇINAR
Meydanda hemen hemen hiç yeşil alanın bulunmaması ise sosyal medyada en çok eleştirilen konular arasında yer aldı. Özellikle dev saksılar içerinde meydana yerleştirilen çınar ağaçları vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Akıllı sistemlerin yer alacağı meydanın Sakarya’nın yeşil dokusuyla uyumsuzluğu da en büyük hayal kırıklıklarından biri oldu.  Atatürk büstünün konumlandırıldığı alanda eleştiri konusu oldu. Bazı vatandaşlar büstün meydanın orta yerinde olması gerektiğini ifade etti.
 
Akşamhaberleri

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Soner Kiraz
    3 ay önce
    Beton ve 2-3 ağaç fidanından başka bir şey göremiyorum, bu meydana mı 11 milyon lira harcanmış! (Yine hangi müteahhiti zengin ettiler acaba! ) Ayrıca ATATÜRK'ü daha kıyıya köşeye koysalarmış o zaman göremezdik, hatta önüne duvar falan örerler ise şaşırmayacağım artık! TEK KELİME İLE 'REZALET!'
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Panik yaşandı
Panik yaşandı
Trafik ulaşıma kapandı
Trafik ulaşıma kapandı