banner2

banner1

23.11.2021, 09:03

HAMASET EDEBİYATI

“Teşkilatçılık Bizim İşimiz” sözün sahibi AKP Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen “Teşkilat Akademisi” eğitim programında konuşan Yavuz, “önümüzde liderimizle çok daha ilkler, çok daha yenilikler, çok daha güzellikler hep birlikte inşallah yaşamış olacağız” dedi.

Toplantının ilk göze çarpan tarafı, Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenleniyor olması, iktidar partisi ayrıcalığımı bunu zamanla takip edip göreceğiz, pozitif ayrımcılık söz konusu mu farklı organizasyon taleplerinde göreceğiz.

Diğer göze çarpan tarafı ise basına yansıdığı kadarı ile bol bol hamaset içeren açıklamalar olması, Yavuz bu tarz konuşmaları sever ve malum üzeri  ülke sathında haklı şöhreti var. “hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu” tarihe mal olmuş altın değerinde söz kendisine ait!!!!!

Her fırsatta dile getirmekten, yazmaktan bıktık ancak sorumluluk sahibi olması gerekenler aynı hassasiyeti göstermemekte ısrarcılar. Ne oldu; Toyota hastane inşaatı diye sormaktan yorulduk, tamir tadil bedelinin önemli kısmını Sabancı Ailesi karşılamış olmasına rağmen, niçin bitirilemiyor, sorumluluk makamında olan Yavuz’dan bu hususta bugüne kadar tek açıklama gören olmamıştır. En fazla ihtiyaç duyulan anda hastane ortada yok, bu durumdan rahatsız olan da yok.

2010 yılında başlanılan Karasu-Adapazarı demir yolu inşaatı çürümeye terk edildi, Sayıştay raporlarında uğranılan zarar ortada, akıbet belli değil yıllar geçti ve çöp olan kaynaklar, proje Yavuz bu meselede de ortada yok, iktidar mensubu ve şehirde en güçlü temsiliyete sahip olmasına karşın hiçbir sorunun çözümünde yok.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın konuğu İnşaat Mühendisler Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar’dı. Serdivan AVM’nin bahçesinde ticari alan oluşturmak için talep edilen imar düzenlemesinin, mahkeme kararına rağmen Büyükşehir Meclisinden çıktığını öğrendik.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, geçtiğimiz aylarda konunun üzerine kararlılıkla gitti basın toplantısında düzenledi, bahse konu alanda incelemelerde bulundu önce Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye sordu, hak gasbının olmadığını söylemiş olmalarına daha ötesi mahkeme kararı olmasına karşın uygulamadan vaz geçmediklerini gördük.

Yavuz’un tüm bu gelişmelerden habersiz olması düşünülemez, ortada çok ciddi bir sorumsuzluk varken, tek kelime etti mi gücünü yurttaş yararına kullandı da benim mi haberim olmadı.

Aylardır Un Kapanı esnafı ve SGK Kavşak bölge esnafı mağdur, bunu da Keleş’in esnaf ziyaretlerinden öğrenmiştik, yaşanılan mağduriyetin ortadan kaldırılması için tek açıklaması ya da tek teması oldu da benim mi haberim olmadı.

Her tarafta olumsuzluk, yılgınlık, bıtkınlık hakim ve bu şehir her geçen gün daha da yaşanılmaz olurken ortada gözükmeyen, yapması gerekenleri yapmayan Yavuz konuşmaya sıra gelince, mevzu hamaset olunca öncülüğü kimselere kaptırmıyor. Sizin işiniz ve önceliğiniz sizi seçenlere hizmet etmek, teşkilatlarınızı memnun etmek değil.

Ne zaman bir sorunu vakti zamanında çözmüş olacağınıza tanıklık edeceğiz, ne zaman bu şehre borçlu olduğunuzu görecek ve anlayacaksınız.

Ayrıştırmacı değil birleştirici olun ve yurttaşa yararlı işler yapın.

Gün gelir yurttaş bunun hesabını sormasını da bilir.

Yorumlar (0)