Resmi Gazete'de bugün | 21 Kasım 2023 Resmi Gazete kararları

Resmi Gazete, Türkiye Cumhuriyeti'nin kanun, kararname, yönetmelik, tebliğ, yargı kararları, uluslararası antlaşmalar ve diğer resmi ilan ve duyuruların yayımlandığı resmî yayın organıdır. Resmi Gazete, her gün Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanı tarafından yayınlanan kararlarla birlikte yayımlanır. Peki 21 Kasım 2023 Resmi Gazete'de neler var? 21 Kasım 2023 Resmi Gazete atama kararları, yürütme ve idari bölümü, tebliğler, ilan bölümü...

Cüneyt Emre Topal
Cüneyt Emre Topal Tüm Haberleri

Resmi Gazete'de yayınlanan kararlar,  Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuki düzeninin temelini oluşturur. Kanunlar, yönetmelikler ve tebliğler, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girer. Yargı kararları, Resmi Gazete'de yayımlanarak herkese duyurulur. Uluslararası antlaşmalar, Resmi Gazete'de yayımlanarak Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu uluslararası hukuk kuralları haline gelir.

21 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararlar arasında şunlar yer alıyor:

YASAMA BÖLÜMÜ

KANUN

7473 Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükûmeti Arasında Cezayir’de Uluslararası Bir Türk Okulu Açılmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİ

–– Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 155)

–– Emniyet Genel Müdürlüğüne Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 156)

CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

–– Cumhurbaşkanlığına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YILMAZ’ın Vekâlet Etmesine Dair Tezkere

YÖNETMELİK

–– Gebze Teknik Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği

YARGI BÖLÜMÜ

ANAYASA MAHKEMESİ KARARI

–– Anayasa Mahkemesinin 27/9/2023 Tarihli ve 2018/25163 Başvuru Numaralı Kararı

İLÂN BÖLÜMÜ

a - Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

b - Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Değerleri

RESMİ GAZETE'Yİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

21 Kas 2023 - 00:54 - Gündem

Muhabir  Cüneyt Emre Topal
Yorum yazarak Haberlisin Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberlisin hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haberlisin editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberlisin değil haberi geçen ajanstır.Anket Sizce, başvuru yapan isimlerden hangisi AK Parti'nin Serdivan adayı olmalı?
Tüm anketler