SATSO Meclisi toplandı

SATSO Eylül ayı olağan meclis toplantısı Talip Kuriş başkanlığında toplandı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın


SATSO Eylül ayı olağan meclis toplantısı seçimlerden önce son toplantısı SATSO meclis binasında toplandı.

Meclis toplantısına başlamadan önce 2018 ile 2022 arasında SATSO'nun yaptıkları video olarak meclis üyelerine gösterildi.

Mecliste konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ; "Bildiğiniz üzere 3 ekim’de organ seçimlerimiz var. 2018 nisan ayında hep birlikte başladığımız 4,5 yıllık hizmet sürecimizi tamamlıyoruz.

Bu süreç boyunca üyelerimize ve şehrimize yaptığınız hizmet, gösterdiğiniz özveri, sorunların çözümüne sunduğunuz katkı için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki; bizi buralara gücümüzün ve güvenimizin kaynağı, 15 bin üyemiz seçti. Bize emanet ettikleri şey sadece fiziki bir bina ya da maddi bir varlık değil, SATSO’nun 105 yıllık kurumsal gelişimi, artan itibarı, şehrin büyümesi, üyelerin menfaatinin gözetilmesi, kısacası bir Sakarya sevdasının öznesi idi.

Bizler hep birlikte sadece bu emanete sahip çıkmadık, 100 yılı aşkın süredir olduğu gibi üzerine ekleyerek, büyüyerek, “dahası var” diyerek ilerledik. Bugün geldiğimiz noktada odamızın 105 tecrübesinden yola çıkarak, birlik ve beraberlik ruhunu sürekli kılarak, sorumluluk duygusuyla hep birlikte hem üyelerimize hem şehrimize sahip çıktık, katkı sunduk.

Üyelerimizden aldığımız güç ve inançla Sakarya’mızın bütün dünyaya hizmet eden bir üretim kenti olarak markalaşması çalışmalarına destek olduk.

4 yılı aşan hizmet sürecimiz boyunca “Sakarya üreten bir şehir” dedik ve tükettiğimizden daha fazla ürettik.

Üreten şehrimizde “şifremiz54” sloganı ile üst kimliğimiz olan “Sakaryalılık” çatısı altında birleşip birlikteliğimizi güçlendirdik.

“gastrosakarya” ile geçmişten bugüne, köyden kente, Sakarya’dan tüm ülkeye yemek kültürümüzü anlattık, anlatmak yetmez dediğimiz yerde SATSO mutfak akademisi ile yöresel lezzetlerimizi tattırmayı hedefledik.

‘Tarım bizim önceliğimizdir’ söylemimizi yeni nesil üretim modelleri ile destekledik ve Sakarya tarımsal üretim mükemmeliyet merkezini kurduk, yerli üretime katkı sağladık, bu dönemde kurduğumuz SATSO A.ş. İle bu ürünlerin ihracatına başladık.

Sorununa dokunmadığımız üyemiz kalmasın anlayışı ile üye hizmetlerimizi kolaylaştırdık, bugün 17 bin metrekare alanda, büyük bir hizmet kampüsü oluşturduk.

Sakarya’mızın gelecek planını hazırladık, stratejilerimizi belirledik, Sakarya stratejik planı ile gelecek vizyonumuzu ön plana koyduk, birçok oda ve borsaya örnek olduk.

Üretim potansiyelimizi düzenli sanayileşme ile entegre etmek amacıyla endüstri master planımızı hazırladık, kuracağımız yeni OSB’leri yeşil üretim ekosistemine uygun olarak tasarladık

İş dünyamızı, küresel ölçekte yaşanan rekabete hazırlayıp, gelişimine katkı sağlayarak başarılarına destek vermeyi hedefledik; UPEP, UTE ve SUTGEM projelerini gerçekleştirdik, SATSO akademiyi kurduk.

İş birliklerimizle güçlendik; okul&sanayi iş birliğinde Sakaryamızın rol model olması için yola çıktık. Nitelikli eleman arayan üyelerimizin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmeyi ve çözüme kavuşturmayı hedefledik. Bu hedef ile protokollerimizi imzaladık. Himayemizdeki okulların doluluk oranları ve başarılarıyla gururlandık.

Üyelerimizin ve şehrimizin sorunlarını doğru tespit etmek, bu sorunlara çözüm bulmak, onları geleceğe hazırlamak için kurduğumuz ihtisas komisyonları ile her alanda etkinliğimizi arttırdık.

Yeni gelişmeleri doğru okuyup dijital alt yapılarımızı yeniledik. Üyelerimizin sektörel gelişmelerine klavuz olmayı hedefledik; festival olarak başlattığımız PSB Anatolia’yı bugün uluslararası bir fuar organizasyonu haline getirdik.

Kurumsal mükemmeliyet yolculuğumuzda bir basamak daha yükseldik. Kaliteli hizmet anlayışımızın, düzenli iş akışımızın ve kurumsal kapasitemizin gücünü “a sınıf mükemmel oda” statüsü ile taçlandırdık.

Sanatta, kültürel faaliyetlerde her zaman yerimizi aldık, ev sahipliği yaptık, sosyal sorumluluklarımızı bilerek ilerledik.

“iyi ki var” dediğimiz üyelerimizle hep birlikte yürüdük. Yönetim kurulumuz, siz değerli meclis üyelerimiz, komite, komisyon ve kurullarımız ile her zaman sahada olduk. Sakaryamızın ve üyelerimizin ihtiyacı olan her yerde bulunduk.

Üstelik tüm bunları yaparken 2,5 yıla yakın bir süre pandemi kaynaklı kısıtlamalara maruz kaldık. Pandemideki mücadelemiz ve dik duruşumuza tüm Sakarya şahit oldu.

Ve değerli meclis üyesi arkadaşlarım

Özetini geçtiğim tüm bu çalışmaların hayata geçmesinde verdiğiniz tüm katkılar için / emekleriniz için / desteğiniz için tekrar ve ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu süreçte yola birlikte çıktığımız ve vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı da rahmetle anıyorum.

Ayrıca, görev süremiz boyunca şehrimizin sorunları, gündemi, üyelerimizin konuları ile ilgili kamuoyu oluşturmamıza destek veren değerli basın mensuplarına ve görevlerini profesyonel bir şekilde yürüten oda personelimize teşekkür ediyorum.

Sözlerime son verirken önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek organ seçimlerimizin üyelerimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Kazanan Sakarya olacak diyor ve hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

Meclis sonrasında Altuğ ve Kuriş meclis üyelerine hediye ve plaket verdi.

28 Eyl 2022 - 15:23 - Gündem

Son bir ayda haberlisin.com sitesinde 1.035.978 gösterim gerçekleşti.Yorum yazarak Haberlisin Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberlisin hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberlisin editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberlisin değil haberi geçen ajanstır.