banner2

banner1

banner22

Zımba’dan 18 Mart mesajı

Kıbrıs Gazisi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106’ncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 17.03.2021, 14:34 Editör: Gizem Demirsoy
Zımba’dan 18 Mart mesajı
banner48

Kıbrıs Gazisi, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106’ncı yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen aziz milletimizin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır. Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. 18 Mart 1915 tarihinde 'Çanakkale geçilmez' diye yazılan bu destan, bu zafer, Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştirmiştir. Bu destan, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur. Bugün milletimiz, Çanakkale Ruhu, bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket etmekte, iç ve dış mihraklara karşı hala mücadele etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, “18 Mart Şehitleri Anma Günü” ve Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; anıyorum. Ruhları şad olsun..”

Yorumlar (0)