banner2

banner1

banner22

Yüce’den özel açıklama

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, gerçekleştirilen deprem çalışmalarıyla ilgili olarak Haberlisin.com’a özel açıklamalarda bulundu. Başkan Yüce, “Deprem en büyük gerçeğimiz. 1999 depreminde yaşadığımız derin acılar hala ilk günkü tazeliğini koruyor. Depremi engelleyemeyiz ancak yapacağımız çalışmalar, atacağımız adımlarla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebiliriz. Bu konuda kararlıyız” dedi.

GÜNDEM 18.12.2020, 11:05 Editör: Aysima Kortak
Yüce’den özel açıklama
banner48

HEDEF: DEPREME HAZIR SAKARYA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, depreme hazırlık çalışmaları kapsamında başlatılan deprem çalıştaylarıyla ilgili olarak Haberlisin.com imtiyaz sahibi Güven Hasbaş’a özel açıklamalarda bulundu. Depreme Hazırlık ve Kentsel Dayanıklılık Çalıştayları ile toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek ortak bir zeminde buluşacaklarını dile getiren Başkan Yüce, 1999 depreminde yaşanılan derin acıların hala ilk günkü tazeliğini koruduğunu dile getirerek, depreme hazır bir Sakarya oluşturma hedefinde olduklarını belirtti.

“ACI TECRÜBELER YAŞADIK”

Başkan Ekrem Yüce, “Deprem en büyük gerçeğimiz. Her 20-30 yıllık periyotlarda da depremin acı tecrübelerini yaşamış, sevdiklerimizi, komşularımızı, hemşehrilerimizi kaybetmiş, şehir olarak büyük bir yıkım yaşamıştık. Depremi engelleyemeyiz ancak yapacağımız çalışmalar, atacağımız adımlarla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebiliriz. Bu doğrultuda bu gerçeği göz ardı etmedik ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığımızı kurduk. Çalışmalarımızı başlattık. TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı da Milletvekilimiz Recep Uncuoğlu oldu. İnşallah depreme hazırlık noktasında Sakarya örnek bir noktada olacak, olabilecek hasarları yapılacak çalışmalarla minimum seviyelere çekecektir” dedi.

“DEPREM DEĞİL BİNALAR ÖLDÜRÜR”

Başkan Ekrem Yüce, 1999 depremini yaşayan binaların performansını içeren bir çalışma yaptıklarını dile getirerek, “Her zaman ifade ediyorum; deprem değil, binalar öldürür. Buradan hareketle planladığımız deprem sakınım master planını bu envanter çalışmalarının temeline oturttuk. Tüm bu çalıştaylardan sonra ortaya çıkan sonuçları raporlayarak Büyükşehir Belediyemizin olası deprem, afet ve risk yönetim çalışmalarıyla entegre edeceğiz. Aynı zamanda raporlar şehrimizin kentsel yenileme ve dönüşüm için rehber niteliğini taşıyacak” dedi.

Yorumlar (0)