banner2

banner1

banner22

Yolsuzluk soruşturmasında gelişme

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı izniyle Sakarya’da rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 6 şahıstan 4’üncü icra müdürü İ.K., 2 bilirkişi ve kapıcı olmak üzere 4 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 2 bilirkişi ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

GÜNDEM 05.06.2021, 14:55 Editör: Ebru Bulut
Yolsuzluk soruşturmasında gelişme
banner48

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı izniyle Sakarya’da rüşvet ve yolsuzluk operasyonu yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne gelen ihbarlar sonrası başlatılan teknik ve fiziki takip sonrası 1 Haziran’da düğmeye basıldı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen ‘Kamu Kurum ve Kuruluşları Zararına Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik’ ve bir kısım memurlar hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanma’ soruşturması kapsamında rüşvet aldıkları ve yolsuzluk yaptıkları iddia edilen aralarında icra müdürünün de bulunduğu 6 kişi gözaltına alınmış, toplamda 33’e yükselmişti.

İŞİYLE TEHDİT ETMİŞ!

Operasyonun kilit isimlerinden olan ve adına düzenlenen sahte kimlikle kıymet takdirine giden kapıcıyla ilgili çeşitli kişilerin verdiği ifadeler ortaya çıktı. Haberlisin.com tarafından ulaşılan bilgilere göre; sahte kimlikli kapıcının görev yazısı için kendisine kimlik soran ve teyit için bazı bilgileri doğrulamasını isteyen bir memuru icra dairesi içerisinde işiyle tehdit ettiği ve daha sonra telefonla icra müdürünü arayarak memurun görev yerini değiştirmesini söylediği iddia edildi. Farklı icra dairelerindeki kişilerinde bilgilerine başvuruldu.

İCRA MÜDÜRÜ VE 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan 33 kişinin gözaltına alındığı soruşturmada ifadeleri tamamlanan 6 şahıs 'Resmi evrakta sahtekarlık’ suçundan adliyeye sevk edildi. Aralarında 4’üncü icra müdürü İ.K., 2 bilirkişi ve fotoğrafı başka bilirkişinin kimliğine yapıştırılarak keşfe götürülen kapıcı olmak üzere 4 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 2 bilirkişi ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

DOSYALAR İNCELEMEYE ALINDI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde sürdürülen soruşturmada aynı bilirkişilerin diğer icra dairelerinde de görev yaptıklarının belirlenmesi üzerine adliyede bulunan tüm icra dairelerinde bu bilirkişilerin görev yaptığı dosyalar incelemeye alındı.

Yorumlar (0)