banner2

banner1

banner22

Yerlikaya'dan sahte diploma iddialarına yanıt

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, bir süredir hakkında ortaya atılan sahte lise diploması iddialarına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt vererek, diplomalarının fotoğraflarını paylaştı.

GÜNDEM 21.12.2020, 19:55 Editör: Ebru Bulut
Yerlikaya'dan sahte diploma iddialarına yanıt
banner48

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Hamza Yerlikaya'nın sahte diploma ile üniversiteye kayıt yaptırmaya çalıştığı ve bu nedenle yargılandığı iddiaları ortaya atılmıştı.

HAKİKAT BU BELGELERDE

Mahkeme kararını sosyal medya hesabından paylaşarak videolu bir açıklamayla Hamza Yerlikaya’ya cevap veren Engin Özkoç’a Yerlikaya’dan da yanıt gecikmedi. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sen iftira ile bayrağımıza leke sürenlere yaranmak için onlarla aynı sofrada kaşık sallarken, Ay ve yıldıza duyduğum sevdayı defalarca göndere çektirerek kanıtladım. Ey müfteri Engin Özkoç, maaşım belli işte hakikat bu belgelerde ya ispat et ya istifa." ifadelerini kullandı. Hamza Yerlikaya, paylaşımında lise, lisans ve yüksek lisans diplomasının fotoğraflarını da yayımladı.

Yorumlar (1)
Adalı 5 ay önce
1 milyar oyum olsa engin ö.olduğu partiye oy vermem,artık saldırganlığı yalancılığı mide bulandırıyor