banner2

banner1

banner22

Yenikent Hastanesi Sıfır Atık Belgesi aldı

Doğal kaynakların korunmasına yönelik, geri dönüşümü verimli hale getirmek için başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Yenikent Devlet Hastanesi, Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

GÜNDEM 29.05.2020, 16:57 Editör: Ebru Bulut
Yenikent Hastanesi Sıfır Atık Belgesi aldı
banner48

TEMEL SEVİYE SIFIR ATIK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

Yenikent Devlet Hastanesinin Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılan başvurusu incelenerek onaylandı. İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi gibi birçok kriteri içerisinde barındıran Sıfır Atık çalışmalarına başlayan kurumlar temel seviye belgesi alarak diğer çalışmaları tamamladıkça bu alandaki yeterlilik gücünü arttırabiliyor.

57 BİN 472.69 KİLOWATT SAAT ENERJİ TASARRUFU SAĞLANDI

Çalışmalarını tamamlayarak temel kriterleri yerine getiren Yenikent Devlet Hastanesi onay sonrayı belgesini alırken, Hastane bünyesinde yaklaşık bir yıldır geri kazanılan atık (kağıt, plastik, metal, cam) miktarı 30 tonu buldu. Yapılan çalışma kapsamında 6 ton kağıt atık geri dönüştürülerek, 101 adet ağaç kurtarılırken, genel kapsamda 30 ton atığın geri kazanımı ile 166 bin 712 metreküp su tasarrufu, 57 bin 472.69 kilowatt saat enerji tasarrufu sağlandı. Hastane yönetimi, Sıfır Atık Projesi kapsamında daha üst seviyeye ulaşmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)