banner2

banner1

banner22

Yeni tedbirler alınacak

Gün geçtikçe artan vaka sayısı nedeniyle Pandemi Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesi’ndeki yatak sayılarının yüzde 95’i dolarken 4 ilçe hastanesinin yanı sıra Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin de yeniden Pandemi hastanesi olması gündeme geldi.

GÜNDEM 15.11.2020, 11:59 Editör: Gizem Demirsoy
Yeni tedbirler alınacak
banner48

KORKUTAN TABLO

Sakarya’da her gün artış gösteren koronavirüs vakaları nedeniyle arka arkaya yeni önlemler alınırken özellikle Adapazarı, Serdivan, Arifiye, Sapanca, Akyazı ve Hendek’te yaşanan artış, HES uygulamasındaki haritada gözler önüne serildi. Şehrin büyük bir bölümü tamamen kırmızı bir hal alırken yaşanan artış nedeniyle sağlıkçılarda zor günler geçirmeye başladı. Hastanelerdeki yoğunluk her gün artarken Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren eski Kadın Doğum Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesi’nde yatakların yüzde 95’i doldu.

İŞTE PANDEMİ HASTANESİ OLACAK HASTANELER…

Artan vakalar nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü’nde yetkililer arasında yapılan toplantıda; Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü’nün bir kısmı ile eski Kadın Doğum Hastanesinin bulunduğu bina ve Yenikent Devlet Hastanesi’ndeki yatakların dolmaya başlamasıyla sırasıyla Akyazı, Hendek, Geyve ve Karasu Devlet Hastanelerinin Pandemi hastanesine çevrileceği, şehir merkezindeki ortalama azaltılamazsa Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin tekrar Pandemi hastanesine çevrileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)