banner2

banner1

banner22

Yeğeninin stajını konuştu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinde görevli hoca online ders sırasında yanına gelen başka bir hocayla yeğenlerin staj işini konuştu. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede hocanın, canlı derste kendi yeğeniyle birlikte başka bir hocanın yeğenine ayrıcalıklı staj yaptıracağını söylemesi şaşkınlık yarattı

GÜNDEM 14.05.2021, 12:17 Editör: Onur Güden
banner48

MİKROFON AÇIK KALINCA…

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinde görevli Yazılım Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Özmen, 6 Mayıs tarihinde verdiği canlı ders sırasında odasına gelen başka bir öğretim görevlisiyle görüşmek için derse 5 dakika ara verdiğini söyleyerek kamerasını kapatarak diğer öğretim görevlisiyle görüşmeye başladı. Canlı derste mikrofonu kapatmayı unutan Özmen’in konuşmaları ise hem canlı ders kaydı hem de öğrenciler tarafından kaydedildi.

“KENDİ YEĞENİMİ DE ALACAĞIM”

Açık kalan mikrofonu fark etmeyerek yanına gelen diğer öğretim görevlisiyle konuşan Prof. Dr. Ahmet Özmen, “Bana bir mail geldi, çocuk yazmış hocam stajları siz yapıyormuşsunuz diye. Bende BAUM Müdürü ve Bölüm Başkanıyım dedim. Staja alacağım ama bunu kimseye yayma dedim” derken diğer öğretim görevlisi ise konuyla ilgili bir söyleyeceğinin olmadığını ve sadece mail atan kişinin başka bir profesörün yakını olduğunu söylemeye geldiğini ifade etti. Bunun üzerine Prof. Dr. Özmen, “Ya buraya herkesi almıyorum, kendi yeğenimi de alacağım burada beraber çalışırlar” dedikten sonra tekrar derse döndü.

“SİZDE DUYDUNUZ”

Derse döndüğü sırada mikrofonun açık kaldığını fark eden Prof. Dr. Özmen, “Sorun yok, siz de duymuş oldunuz. Biz böyle arada konuşuyoruz zaten mesele değil" derken okulda staj yapmak isteyen öğrencilerin ders ortalaması ya da çalışma durumuna göre değil de yakınlarına göre staj yeri ayarlandığı ortaya çıktı.

Yorumlar (0)