banner2

banner1

banner22

Yaylaya gecekondu

Akyazı’nın doğa harikası Acelle Yaylası’nın kalbine beton evlerin dikilmesi şaşkınlık yarattı. Devlet eliyle yasak olan beton yapılaşmanın nasıl delindiği merak konusu oldu.

GÜNDEM 06.07.2020, 21:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

BETONA KİM İZİN VERDİ?

İçişleri Bakanlığı ülkenin birçok yaylasında kaçak yapılaşmaya hatta çit çekilmesine bize izin vermezken Akyazı’nın Acelle Yaylasına beton evler yapılması şaşkınlık yarattı. Akyazı Kaymakamlığı yaylalarda kaçak yapılaşmayla mücadele için kepçelerle yıkım yapmıştı. Jandarma desteğiyle yapılan yıkımlarla hatırlanan yaylalar koruma altına alınıyor sevinen doğaseverler beton evlere kimin izin verdiğini merak ediyor. Acelle Yaylası'na gezmeye giden vatandaş göl kenarına yapılan üç beton yapıyı videoya alarak tepkisini dile getirdi. Haberlisin whatsapp ihbar hattına çektiği videoyu gönderen vatandaş doğal güzelliğe sahip çıkılmasını istedi.

GÜZELLİĞE BETON DÖKÜLDÜ

Yayla şenliklerinin yapıldığı alanın kenarında inşa edilen beton evlerin, şenliklere katılan sanatçılar ve protokolü ağırlamak için inşa edildiği ileri sürüldü. Beton arma yapıları kayda alan vatandaş “Acelle Yaylası'na şu an Kadırga olan mevkisindeyiz. Bizim bildiğimiz kanunlara göre beton yapı yasak. Birçok yaylada kaçak yapılar yıkılırken burada yenileri inşa ediliyor. Doğal güzelliğe beton dökülmüş. Yetkililere sesleniyoruz. Doğayı seyredelim diye geldiğimiz yaylada beton evleri seyretmek istemiyoruz. İnşaat kimin belli değil. İşçilerinden başka kimse de yok. Ne gariptir ki insanların gelmediği zaman çok hızlı bir çalışma var burada. Bu güzelliği maalesef bozuyor bu yapılar” diyerek yapılan yanlışa dur denilmesi için yardım istedi.

Yorumlar (0)