banner2

banner1

banner22

Yavuz canlı yayında gündemi değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz canlı yayında Haberlisin Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın sorularını cevapladı.

GÜNDEM 13.06.2020, 22:05 Editör: Aysima Kortak
banner48

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz şehir ve ülke gündemini Haberlisin.com canlı yayınında değerlendirdi.

“AK PARTİ BU SÜREÇTEN YÜZÜNÜN AKI İLE ÇIKTI”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Ne yapsanız eksiklikler olabilir. Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğindeki yürütme ile AK Parti yüzünün akı ile çıktı. Bakanlıklarımız üzerine düşenlerini gerçekten yapmaya çalıştı. Polemik yaptılar yanlış ithamlarda bulundular, doğrusu ortaya çıktı yine yüzleri kızarmadı. Nüfusun tamamına bir aktarımda bulunmak mümkün değil elbette fakat doğru yerlere ulaştırmak için uğraştık. Yeni hastaneler kurduk, yollarını yaptık hatta bunu bile polemik yaptılar. Dünya bir takım ilaçların eksiklerini yaşarken ve paralı tedavi yaparken, bizim ülkemizden en zengininden en fakirine aynı hizmet sağlandı. Bu hizmetimizle de dünyaya örnek olduk” dedi.

“ENGİN ALTAY’I TEBRİK EDİYORUM”

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “ Birçok şeyin tartışıldığını göreceğiz belki de yeni dünya düzeninde. Bu süreçte bile dünyada ekonomi allak bullak. Dünyada en fazla büyüyen ülke yüzde 4 buçuk ile Türkiye. Bizim hala ne yapmak istediğimizi Cumhuriyet Halk Partisinin anladığını düşünmüyorum. Ben buradan Engin Altay’ı tebrik ediyorum. Göğsünü gere gere ‘AK Parti dünyanın en iyi işini de yapsa bir muhalefet olacağız’ dedi. Açık açık söyledi ve yine kendisini kutluyorum” şeklinde konuştu.

“MUTLU IŞIKSU’NUN TAVRINI ALKIŞLIYORUM”

Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Türkiye’de her şey değişti, muhalefet değişmedi. CHP’nin zihniyetinin arkasından giden bir İYİ Parti var. Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’nun tavrını beğeniyorum kendilerini kutluyorum. İYİ Partinin Genel Başkanı da bize AKP diyor, biz AKP değiliz AK Partiyiz. Bu sebeple Mutlu Işıksu’nun tavrını alkışlıyorum. Onlar önce tavrını düzeltseydi bizde düzeltirdik. Arkadaşlarımız dikkat etsinler o zaman zaten özre gerek kalmayacaktır” dedi.

"SAKARYA'YA YAPILAN TOPLAM YARDIM 241 MİLYON"

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Aile Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığından bana aktarılan bir bilgi, Sosyal Koruma kapsamında Sakarya’ya yapılan yardım miktarını açıkladı. Bundan birkaç hafta önce ben açıklamıştım ne kadar yardım yapıldığını. 20 Mayıs’ta bir bilgi paylaşmışız yani 23 gün önce Türkiye’de Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ödenen toplam miktar 143 milyon 83 bin TL’ydi. Oysa bugün, itibariyle Sakarya’ya ödenen 241 milyon 339 bin 286’ya çıkmış” şeklinde konuştu

“DOKUNULMAZLIKLARI YARGI KALDIRDI MECLİS DEĞİL”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Dosyası olan herkesin dokunulmazlığı kaldırılmadı, AK Parti’den de bir çok dokunulmazlık kaldırıldı. Saray diye bir yer yok. Saray diyerek Sayın Cumhurbaşkanımızı keyfine düşkün rahat biri olarak göstermeye çalışıyorlar. Milletin kafasında bir imaj olsun diye uğraşıyorlar. Bizim adımız AK Parti, oranın adı Külliye ve İYİ Parti’nin adı da İYİ Parti. Dokunulmazlığın kaldırılmasına yargı karar verdi. Mecliste düşürülmedi vekillikler. Karar okundu sadece bunu bilmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

“İŞİ GÜCÜ YOK BAZI SİYASİ AKTÖRLERİN”

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “21 okul kesinlikle Engin Özkoç’un dediği gibi değil. Bununla ilgili yazılan çizilen her şey yanlış. İşi gücü yok bazı siyasi aktörlerin. Polemik oluşturup gündeme gelmeye çalışıyorlar. Fındık paralarını tanka yatırdığımızı ortaya atıp, fındığı değersizleştirdiğimizi yazdılar. Böyle bir şey olabilir mi? Bunu anlamamak için arızalı olmak gerekir. Yerel basını da biraz eleştirmek gerekiyor. Herkesi katmıyorum bakın dünya görüşü ya da siyasi görüşü bizden çok uzak olan birçok arkadaşımızın kalemini beğenmişimdir. Fakat bizim kurgucularla işimiz olamaz. Burada bir iki kişiden bahsediyorum. Genelleme yapmıyorum” dedi.

“TÜVASAŞ KONUSUNDA ALINAN KARARLARI DESTEKLİYORUM”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “TÜVASAŞ ile ilgili bu karar alınmadan önce birçok kez ben bakanımızla konuştum. Belki de SATSO Başkanımız geciksin diye bilmiyorum, Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazmak istedi. Ben ulaştırması için yardımcı olacağımı söyledim ve ulaştırdım.  TÜVASAŞ konusunda ben fikirlerimi görüşlerimi beyan ettim. Her arkadaşımızın görüşlerine saygı duyuyorum fakat Cumhurbaşkanlığımızın, Bakanlığımızın aldığı kararları sonuna kadar destekliyorum. Neden böyle bir karar aldıklarını iyi biliyorum çünkü. TÜVASAŞ’ın isminin trenin üzerinde yazmasını bende isterim bu konunun takibinde olacağım” şeklinde konuştu.

“SAKARYA’YA YAPILAN TOPLAM YARDIM 241 MİLYON”

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Aile Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığından bana aktarılan bir bilgi, Sosyal Koruma kapsamında Sakarya’ya yapılan yardım miktarını açıkladı. Bundan birkaç hafta önce ben açıklamıştım ne kadar yardım yapıldığını. 20 Mayıs’ta bir bilgi paylaşmışız yani 23 gün önce Türkiye’de Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında ödenen toplam miktar 143 milyon 83 bin TL’ydi. Oysa bugün, itibariyle Sakarya’ya ödenen 241 milyon 339 bin 286’ya çıkmış” şeklinde konuştu.

SAKARYA’NIN EN ÖNEMLİ 3 SORUNU

Sakarya’nın en önemli üç sorununa değinen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Bin yataklı hastaneyi bir numaraya koyuyorum. Bizim gercekten bu hastaneye ihtiyacımız var. Bu sene bu hastaneyi başlatmamız lazım. İki, Büyükşehir’in kaynaklarını güçlendirmemiz gerekiyor. Üç, arazi toplulaştırması. Daha çok var fakat bunların hepsi de yapılacaktır” dedi.

Yorumlar (0)