banner2

banner1

banner22

Yaşlı kadından acı haber

İstanbul’da kalp krizi geçiren ve özel hastanedeki tedavisinin ardından koron virüs testi yapılmadan taburcu edildiği iddia edilen 83 yaşındaki kadın, evinde 8 akrabasına koronavirüs bulaştırmıştı. Taburcu edildikten sonra durumu ağırlaşan ve kaldırıldığı farklı bir hastanede virüs testi pozitif çıkan Zehra Parmak hayatını kaybetti.

GÜNDEM 28.02.2021, 16:50 Editör: Aysima Kortak
Yaşlı kadından acı haber
banner48

Edinilen bilgiye göre; Olay, İstanbul’da geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Kalp krizi geçiren ve İstanbul’da bulunan bir özel hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan 83 yaşındaki Zehra Parmak, tedavisinin ardından korona virüs testi yapılmadan taburcu edildi. İstanbul’daki evinde tekrar rahatsızlanan Parmak’ın kaldırıldığı başka bir hastanede yapılan korona virüs test sonucu pozitif çıkınca temaslı olduğu yakınları da teste alındı. Parmak ile aynı evde kalan ve girdikleri koronavirüs testi pozitif çıkan 8 kişi hastalığa yakalandı.

KORONAVİRÜS SEBEBİYLE HAYATINI KAYBETTİ

Özel hastanenin ihmalkarlığı sonucu 8 yakınının koronavirüse yakalandığını iddia eden Akyazı ilçesindeki akrabaları ise duruma tepki göstermişti. Yaşanan skandal olay sonrasında 83 yaşındaki kadından acı haber geldi. Tedavisi hastanede devam etmekte olan Zehra Parmak dün gece saatlerinde, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

KARANTİNADA BULUNAN AİLE YAKINLARI CENAZESİNE GİDEMEDİ

Parmak’ın cenazesi İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan aile mezarlığında öğlen saatlerinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. İstanbul’da karantina süreçleri devam eden yakınları ise olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirttiler.

Yorumlar (0)