banner2

banner1

banner22

Yasak öncesi insanlar sokaklara akın etti

Sakarya’da etkili olan yağışa rağmen sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşlar çarşı ve pazar yerlerine akın etti. Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar esnaflar tarafından uyarıldı.

GÜNDEM 22.05.2020, 17:19 Editör: Ebru Bulut
banner48

VATANDAŞLAR SOKAKLARA AKIN ETTİ

Ramazan Bayramını da kapsayacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Adapazarı İlçesinde vatandaşlar çarşı ve pazar yerlerine akın etti. Yoğun yağışın etkili olduğu şehir merkezinde vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görülürken işletme içerisine vatandaşları alan esnaflar sosyal mesafe konusunda uyarı da bulundu.

“EĞER BÖYLE GİDERSE…”

Alışveriş yapmak üzere dışarı çıkan İlyas Yavuz Yiğit isimli vatandaş, “Gördüğüm kadarıyla insanlar sosyal mesafeye dikkat etmiyorlar. Eğer böyle devam ederse ikinci dalga hemen gelir. Bende alışveriş için çıktım dışarı, alışverişimi yaptım ve eve gidiyorum. İnsanların dikkatli olmaları gerekiyor, kurallara uyması gerekiyor” ifadelerini kullanırken Başak Maden isimli kadın ise, “Arife günü sokağa çıkma yasağı olduğu için insanlar alışveriş için dışarı çıktılar. Aslında maske takıyorlar ama dikkatli olmaları ve kurallara uymaları gerekiyor.” dedi.

Yorumlar (0)