banner2

banner1

banner22

Yasak çiğnemede çığır açtık!

Koronavirüs risk haritasında ilk günden beri ilk 10 şehir arasında yer alan Sakarya’da vatandaşların koronavirüs tedbirlerine ne kadar uyduğunu(!) bu fotoğraflarla gözler önüne seriyoruz. Oturulmasın diye üstleri kapanan banklarda maskesiz vatandaşlar ve onlara çay servisi yapan seyyarları ise ‘yetkililerin’ görmesini diliyoruz…

GÜNDEM 22.03.2021, 13:05 Editör: Gizem Demirsoy
Yasak çiğnemede çığır açtık!
banner48

KİMSE KURALLARA UYMUYOR!

Koronavirüs risk haritasında ilk günden beri Türkiye’nin en riskli ilk 10 şehrinden biri olan ve zaman zaman nüfusa oranla ilk sıraya kadar yükselen Sakarya’da, Valilik koordinesinde gerçekleştirilen İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca alınan kararlar neticesinde çoğu yerde vatandaşların birlikte oturduğu banklar kaldırılırken bazı noktalarda ise sabit olan bankların üzeri şeritlerle kapatılmış ve vatandaşların oturmaması için uyarılar asılmıştı. Pazartesi günü sabahı şehrin simgesi olan Gar Meydanı ve Demokrasi Meydanı’nda çekilen fotoğraflar ise vatandaşların bu yasakları ne kadar uyguladığı ve yetkililerin bu insanları göremediğini gözler önüne serdi.

ESNAF KAN AĞLIYOR, SEYYAR BAYRAM ETTİ!

Öte yandan neredeyse 9 aydır tamamen kapalı olan işletmelerin sahipleri ve çalışanları borçları yüzünden çok zor günler geçirirken sokaklarda ve parklardaki banklarda oturanlara çevredeki seyyar satıcıların çay servisi yaptığı ortaya çıktı. Yetkililerin ‘yapmayın’ çağrılarına kulak asmayan vatandaşların hafta sonları uygulanan denetlemelerde de kuralları hiçe saydığı ortaya çıktı. Pazar günlerinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında yüzlerce kişiye ceza yazılırken yetkililerin maalesef görmediği bu fotoğraflar nedeniyle kurallara uyan, evinden dışarı çıkmayan vatandaşların haklarının nasıl yenildiği de gözler önüne serildi.

Yorumlar (0)