banner2

banner1

banner22

'Yardım etmek zorundayız'

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyeleri Vali İrfan Balkanlıoğlu’na ziyarette bulundu.

GÜNDEM 02.08.2018, 11:47
'Yardım etmek zorundayız'
banner48

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyeleri 2018 Kurban çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri kendisinin ve kayınpederinin Arakan kamplarında kesilmek üzere kurban vekaletlerini aldılar.

‘Yollarımızı gözleyenler var’

Bu Kurbanda 103 ülke ve bölgede kurban çalışması yapacaklarını ifade eden Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; ‘Yine yola çıkıyoruz. Yine mazlumların yanında olacak kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. İHH olarak geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda sizlerin desteğiyle 106 ülke ve bölgede  2.000.000 ihtiyaç sahibine 53 bin 500 kurban hissesi ulaştırdık. Bu yıl da yollarımızı gözleyenler var. Sakarya İHH ekipleri Arakan, Somali, Lübnan ve Moro’da kurban çalışmalarına bizzat katılacak ancak bağışçılarımızın istediği ülke ve bölgede kurbanlarının kesilmesine aracılık etmeye devam edeceğiz. Sayın Valimiz çalışmalarımızda her zaman bizlere destek oluyor. Bu kurbanda da inşallah bizzat yerinde bizler şahitlik ederek kendisinin ve kayınpederinin vekaletlerini yerine getireceğiz’ şeklinde konuştu.

‘Güzel işlere şahitlik ediyoruz’

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu İHH dünyanın her yerinde ülkemizi en güzel şekilde temsil ediyor. Sakarya genelinde de yaptıkları güzel işlere şahitlik ediyoruz. Yoksul ve yoksun bölgelere, mazlumlara inancımız gereği yardım etmek zorundayız ve İHH bu yükü üzerimizden alarak bize çok büyük kolaylık sağlıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kurban vekaletlerimizi Arakan’da kesilmek üzere Sakarya İHH’ya emanet ediyoruz dedi.

Yorumlar (0)