banner2

banner1

banner22

Yaralı askerimizden yeni haber

Hakkari’de vatani görevini yaptığı sırada mayına basarak ağır yaralanan Selim Gedik’in sağlık durumunun ağırlaştığı öğrenildi. Karapürçek’te yaşayan aile, Van’a çocuklarının yanına gitti.

GÜNDEM 21.01.2021, 14:58 Editör: Ebru Bulut
Yaralı askerimizden yeni haber
banner48

NE OLMUŞTU?

Karapürçek ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Selim Gedik, bir süre önce vatani görevini yapmak için Hakkari'ye gitmişti. Askerliğini piyade er olarak yapan Gedik, alınan ilk bilgiye göre görev sırasında mayına bastı. Yaralanan genç asker, ilk müdahalesi sonrası helikopterle Van'daki bir hastaneye kaldırıldı. Gedik'e müdahale sürerken, bu haber Sakarya'yı üzdü.

DURUMU KRİTİK

3 ay önce askere giden ve Hakkari’de vatani görevi sırasında yol kontrolü icrasında mayına basarak ağır yaralanıp Van Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 20 yaşındaki Selim Gedik’in sağlık durumunun ağırlaştığı öğrenildi. Gedik’in geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı ve makineye bağlı olarak yaşam savaşı verdiği öğrenilirken Karapürçek’te yaşayan ailesinin çocuklarını görmek için Van’a gittiği öğrenildi.

GATA'YA SEVK EDİLDİ

Öte yandan tedavisi yoğun bakımda süren Gedik için GATA'ya sevk kararı verildi. Selim Gedik'i taşıyacak uçağın şu sıralardan Van Havaalanı'ndan kalkacağı öğrenildi. Sakaryalı askerimizin tedavisine GATA'da devam edeceği belirtildi. Olay sonrası Van'a giden Gedik'in ailesi çocuklarının GATA'ya sevk edilmesini talep etmişti. Selim Gedik'in sağlık durumuyla ilgili önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)