banner2

banner1

banner22

Yapısal dönüşümle işe başladık

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve yönetimi ile bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, belediye hizmetlerini anlattı.

GÜNDEM 10.05.2018, 14:42
Yapısal dönüşümle işe başladık
banner48

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve yönetimi ile bir araya geldi. AK Parti İl Teşkilatında Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Ayhan Kardan’a, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Taha Toplu eşlik etti. Kardan, program dolayısıyla İl Kadın Kolları’na teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

MİMARİDEN TAVİZ VERMEDİK

Ayhan Kardan, “2009 yılında Sakarya’da ilk önce yapısal dönüşüm ile işe başladık. Prefabrik yapıları kaldırarak şehir estetiğine katkıda bulunduk. Orta hasarlı binaların yıkımını gerçekleştirdik. TOKİ işbirliği ile 448 konut inşa ettik. Yatay mimari önceliğimiz oldu. Sokağa çıktığınızda gökyüzünü görebildiğiniz, insanların nefes aldığı bir şehre sahibiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu bu konuda asla taviz vermiyor. Geçtiğimiz günlerde ulusal gazetelerimiz yazarları şehrimizdeydi. Şehrimize özgü yatay mimari tüm Türkiye’de konuşuldu” dedi.

1 MİLYON TON ASFALT

“9 yıllık süreçte 3 milyon ton asfalt çalışması gerçekleştirdik. Bu yıl hedefimiz 1 milyon ton. Sakarya Nehri, Sapanca Gölü ve Karadeniz’e kanalizasyon karışmasını önledik. Atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Tüm ilçelerimize itfaiye ve cenaze hizmetlerini ulaştırıyoruz. 9 yıllık süreçte kültür sanat alanında yeni mekânları hizmete aldık. Aylık kültür sanat etkinlikleri düzenledik. Sosyal Gelişim Merkezlerimizle toplumumuza dokunuyoruz. Sapanca, Geyve ve Akyazı ilçemizin ardından Karasu’da da hayata geçiriyoruz. İnşallah 2018 yılında da 670 milyonluk 35 projenin açılışını gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

ŞEHRİN YENİ PROJELERİ

“Geçtiğimiz hafta SEKAY projemizin temel atma törenini gerçekleştirdik. Başkanımızın da ifade ettiği gibi eskiden çöp dağlarının olduğu ve çöp patlamalarının yaşandığı yerler vardı. Bugün ise çöpten gübre ve enerji elde ediyoruz. Çöpün tamamını değerlendiriyoruz. Ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlıyoruz. Karbon salımı konusunda da doğaya ciddi bir destek veriyoruz. Yine Demokrasi Meydanımızı yenileyeceğiz. İnşallah şehir olarak modern bir meydana kavuşacağız. Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nı hayata geçiriyoruz. 50 milyonluk projemizin içerisinde bir de havuz kazandıracağız. 2020 Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Dünyanın birçok yerinden vatandaşı şehrimizde ağırlayacağız.”

KOCAALİ KADINLAR PLAJI SEZONA HAZIR

“Karaman’a bir park kazandırıyoruz. 29 Mayıs Salı günü ihalesini gerçekleştireceğiz. AFA binasını yıktık. Yerine çok güzel bir kongre salonu kazandıracağız. Marmara Bölgesinin en güzel kongre salonu olacak. Pekşenler’den yeni stadyuma kadar gelen yeni bir duble yol inşa ediyoruz. İnşallah şehre yeni bir giriş daha kazandırmış olacağız. Şehrimize birçok giriş ve duble yol kazandırdık kazandırmaya da devam edeceğiz. Siz kadınları ilgilendiren çok değerli bir projemiz olan Kocaali Sosyal Tesisleri de yeni sezonda hizmete giriyor. İnşallah şehrimize değer katacak yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan’ı misafir ettik. Sahada karşılaştığımız talep ve istekleri ilettik. Büyükşehir Belediyemizin yatırımları hakkında bilgiler aldık. Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)