banner2

banner1

banner22

Yapılandırmayı kaçırmayayım derken hasta olmayın!

Vergi borcu yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksitin mutlaka yatırılması gerekiyor. 1 Mart Pazartesi günü ilk taksitin ödenmesi zorunlu. Vatandaş taksit ödemek için vergi dairelerinin önünde uzun kuyruklar oluştururken, korona vakalarındaki artışı unutturdu.

GÜNDEM 26.02.2021, 11:52 Editör: Ebru Bulut
banner48

Pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl uygulamaya koyulan vergi borcu yapılandırmasının ardından ilk ödemeler için zaman geldi. Gelir vergisi, KDV, MTV, ÖTV, idari para cezaları, KYK borçları, Kurumlar Vergisi, Hazine alacaklarını kapsayan yapılandırmanın ardından ilk taksit ödemesi için son haftaya girildi. Yapılandırmadan faydalanan vatandaşların ilk taksit ya da peşin ödemelerini en geç 1 Mart 2021 tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

SON GÜN PAZARTESİ!

Taksitli ödemede ilk taksitler için de peşin ödeme için de son gün 1 Mart 2021 Pazartesi olarak belirlendi. Taksitli ödemeyi tercih eden mükelleflerin ilk iki taksitlerini süresinde ve tam olarak ödemeleri gerekiyor. Bu mükelleflerin yapılandırma haklarını kaybetmemeleri için ikinci taksitlerini de 31 Mart 2021 Çarşamba günü sonuna kadar ödemeleri önem arz ediyor.

VERGİ DAİRELERİN ÖNÜ KALABALIK

Son güne kalmak istemeyen birçok borçlu vatandaş ise vergi dairelerine akın etti. Uzun kuyrukların oluştuğu vergi dairelerinin önünde sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vergi dairelerinin ödeme için açık kalıp kalmayacağı ise merak konusu oldu.

Yorumlar (0)