banner2

banner1

banner22

Yağış etkisini göstermeye başladı

Sağanak yağış etkisini göstermeye başladı. TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde araçlar aşırı yağış nedeniyle bekleme yapıyor. SASKİ metrekareye 21 ila 50 kg yağış düşeceğini bildirerek vatandaşları uyardı.

GÜNDEM 18.06.2020, 13:44 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAĞANAK ZOR ANLAR YAŞATTI

Kentte öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak nedeniyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Caddelerde oluşan su birikintileri sebebiyle sürücüler trafikte güçlükle ilerledi. Bazı vatandaşlar yağıştan şemsiyeleriyle korunmaya çalışırken, bazıları da bina saçaklarına sığındı.

VATANDAŞLARI UYARDI

SASKİ, 18 Haziran Perşembe günü akşam saatlerine kadar şehirde etkisini gösterecek olan kuvvetli sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm ekiplerin teyakkuzda olduğu ifade edildi.

TÜM EKİPLER TEYAKKUZDA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şehirde beklenen kuvvetli yağışlara ilişkin olarak vatandaşları uyardı. Kurumdan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 18 Haziran Perşembe günü şehrimizde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Metrekareye 21 – 50 kilogram arasında yağış düşeceği tahmin edilen ve akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen yağışlarda yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı ekiplerimiz şehir genelinde müdahaleye hazır olarak beklemektedir. Vatandaşlarımız ALO 185 Çağrı Merkezimiz üzerinden bize her zaman ulaşabilirler” denildi.

Yorumlar (0)