banner2

banner1

banner22

Vücut gelişimi sürüyor

Tedavisi için gerekli dördüncü ilacın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanmasının ardından gelişimi devam eden Minik Yusuf’un keyfi yerinde.

GÜNDEM 12.06.2020, 19:59 Editör: Ebru Bulut
banner48

TEDAVİ SÜRÜYOR

Kamuoyuna ilk olarak Haberlisin.com’un duyurduğu Bozkurt ailesinin en küçük çocukları olan Yusuf Bebek, doğduktan hemen sonra konulan Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi ile yoğun bakıma alınmış ve tedaviye başlanmıştı. Yardım kampanyaları ile tahsis edilen ilk üç ilacın ardından dördüncü ilacın da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanması sonrası minik Yusuf’un ilaçlara bağlı olan gelişimi devam ediyor.

REFLEKSLERİ GELİŞİYOR

Kısa bir süre önce yürüteç yardımı ile ilk adımlarını atmaya başlayan Yusuf Bozkurt’un refleksleri de gelişmeye başladı. Annesi Naciye Bozkurt’un sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda oyuncak top ile oynadığı ve dokunma duyusunun geliştiği gözlemlenen Minik Yusuf’un bu durumu ailesi için sevinç kaynağı oldu.

DAVAYA HAZIRLANIYORLAR

Tedavide kullanılan 400 bin TL değerindeki ilaçtan 4 taneye daha ihtiyaç olduğunu belirten anne Naciye Bozkurt geçtiğimiz günlerde Haberlisin.com editörüne yaptığı açıklamada ellerinde emsal dava olduğunu belirtip, ilaçlar için Sosyal Güvenlik Kurumu’na dava açamaya hazırlandıklarını söylemişti. Ailenin ellerini güçlendirmek için emsal olabilecek 2 davanın daha sonucunu beklediği ve bunların sonucu olumsuz olsa dahi dava açacağı bilgisine ulaşıldı.

VAN’DAN EMSAL GELMİŞTİ

Van'da yaşamlarını sürdüren Demet ve Fatih Bilici çiftinin 8 aylık kızları Hira Bebek için, Ankara 27'nci İş Mahkemesi'ne ilaç bedelinin yüksek olduğu, finanse edilemeyip kullanılmaması halinde Hira bebeğin hayatının tehlikeye gireceğini, bundan dolayı ilaç bedelinin hiçbir kesinti yapılmaksızın SGK tarafından karşılanması yönünde ihtiyati tedbir kararı verilmesi talebiyle dava açılıp kazanılmıştı. Yusuf’un ailesi bu emsal üzerine birkaç davanın daha eklenmesini bekliyor.

Yorumlar (0)